Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
18°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
19°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 32°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 33°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 9h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij v Budanjah 2015


VERSKE

| |
13.08.2015      13:25
A A

Oratorij v Budanjah 2015


Oratorij v okolico budanjske cerkve vedno privabi veliko otrok. Letos še več kot ponavadi, saj se je med 12. in 17. julijem družilo kar 80 otrok in 24 animatorjev. Ob zgledu svetega Dominika Savia, dečka, ki je kljub hitri smrti živel izpopolnjeno in Bogu predano življenje, smo se trudili razumeti njegov vzklik: »Hočem biti svet!«


Deli:

Potek oratorija je vsako leto podoben, a skupaj ga vedno znova doživimo kot enkratno in unikatno dogodivščino. Tako je bilo tudi letos (skoraj) vsako dopoldne sestavljeno iz uvodnega petja himne, uprizoritve oratorijske zgodbe, različnih delavnic in katehez. Sledilo je še kosilo, dan pa smo zaključili z veliko igro.

V torek smo se odpravili na pohod. A otrokom nismo povedali cilja naše poti. Prek različnih iger med potjo so morali pridobiti namige in ugotoviti pravo smer. Končno smo prišli do cerkve svete Marjete nad Dolenjami in tam imeli sveto mašo.

Zabave ni manjkalo niti med velikimi in vodnimi igrami, najstarejšim otrokom pa smo ponudili odgovorno dejavnost: sami so morali organizirati petkovo veliko igro za ostale otroke in animatorje. Svoj trud so vložili tudi v izgradnjo makete cerkve iz lesa in kartona, ki je služila kot zaključek velike igre. Zelo so se izkazali, saj smo vsi neizmerno uživali.

Oratorijski teden je bil naporen, toda lep in razigran. Vsem nam je žal, da ga je že konec, a v takih trenutkih nas lahko vedno potolaži misel: »Saj se vidimo drugo leto!«

Aljaž Bratina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.