Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Četrti Terčeljev shod v Logu 2013


VERSKE

| |
25.10.2013      12:31
A A

Četrti Terčeljev shod v Logu 2013


V nedeljo, 20. oktobra smo v Logu pri Vipavi pripravili Terčeljev shod, četrti po vrsti. Molitveno uro so oblikovali voditelji skavtov stega Ajdovščina - Šturje (dve Veroniki, Katarina, Domen in Tina) pod mentorstvom gospoda Slavka Rebca. Med bogatimi mislimi in razmislekom je mladi organist Matej Marc predstavil skladatelja Martina Železnika, ki je uglasbil več kot dvajset Terčeljevih besedil.


Deli:

Sveto mašo je ob somaševanju osmih duhovnikov daroval postulator dr. Primož Krečič; s petjem je sodeloval župnijski pevski zbor iz Podnanosa pod vodstvom gospe Vide Fabčič.

Po maši je vicepostulator mag. Bogdan Vidmar prebral pričevanje gospe Danijele (Danice) Železnik, hčerke že zgoraj omenjenega skladatelja. Tedaj osemletna deklica se spominja srečanja s Filipom Terčeljem v domači hiši v Davči. Zgodovinar mag. Renato Podbersič ml. je na kratko poročal o  delu  skupine zgodovinarjev, ki je letos spomladi v vatikanskih arhivih raziskovala zapise o Terčelju. Odkriti dokumenti ne bremenijo Terčeljeve osebnosti na poti k beatifikaciji. Na koncu je podal svoje teze in ugotovitve o dogajanju v vaseh pod Ratitovcem in v Davči še vicepostulator gospod Vidmar ter tako simbolično zaključil svojo pot iskanja pričevanj o Filipu Terčelju v krajih njegovega poslednjega bivanja.

Nadja Pregeljc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.