Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.11.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo oblačno, ponekod v notranjosti bo zjutraj rahlo snežilo. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
3°C | 8°C
torek, 18.11.2018
2°C | 10°C
sreda, 20.11.2018
5°C | 8°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 12°C
petek, 22.11.2018
4°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
8°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Adventni večeri 2016


VERSKE

| |
18.12.2016      14:20
A A

Adventni večeri 2016


Vsi trije letošnji tradicionalni že 26. Adventni večeri verskega poglabljanja v organizaciji Kluba krščanskih izobražencev Ajdovščina so privabili številne poslušalce, ki so napolnili dvorano v Škofijski gimnaziji Vipava.


Jernej Vrtovec
Jernej Vrtovec
Deli:

Gost prvega večera, 1. decembra, je bil kriminalistični inšpektor Marko Hlebec, ki je spregovoril o nevarnosti novih drog, ki se razširjajo v raznih sintetičnih oblikah in so zlahka dostopne na spletu. Tudi Slovenija je na udaru množičnega pojavljanja novih sintetičnih drog. Med leti 2005 do 2014 je bilo na ozemlju EU zaznanih več kot 450 novih drog, nove psihoaktivne snovi pa so od leta 2013 v porastu tudi v Sloveniji.

Gosta drugega večera, 8. decembra, sta bila zakonca Mojca in Severin Maffi s svojim pričevanjem, kako so Marijina sporočila v Fatimi zaznamovala stoletje. S Fatimo je mnogo bolj, kot si mislimo, povezana zgodovina Cerkve in sveta v dvajsetem stoletju. Ta zgodovina bi bila lahko popolnoma drugačna, kot je bila, mnogo manj ali sploh ne krvava, če bi ljudje poslušali in uresničevali Marijina sporočila, ki jim jih je posredovala po treh preprostih pastirčkih, Luciji, Frančišku in Jacinti.  

V tretjem adventnem večeru je mag. Jernej Vrtovec predstavil svojo knjigo "Vloga nadškofa Šuštarja pri osamosvojitvi Slovenije". Knjiga je dragoceno delo, ki osvetljuje nadškofa Šuštarja na nov način. Bil je mož širokih pogledov, človek sprave in strpnosti, stavil je na dialog. Je žal pozabljeni osamosvojitelj. Pred plebiscitom leta 1990 je prevzel odgovornost, šel na TV in dejal: "Vabim vse kristjane pa tudi druge, da se udeležijo glasovanja in s svojim DA potrdijo življenjsko moč in ustvarjalno politično voljo slovenskega naroda. Storimo vse, da bo plebiscit uspel." Za to dejanje so mu v knjigi hvaležnost izrazili tako "levi" kot "desni". Nadškof Šuštar je s svojim življenjskim poslanstvom zazanamoval slovenski in tudi evropski prostor tako na verskem kot tudi na kulturnem in in družbenem področju ter odločilno prispeval k slovenski osamosvojitvi leta 1991. Večere smo zaključili v prazničnem vzdušju veselega adventnega pričakovanja. 
Blagoslovljene božične praznike ter miru in veselja v letu 2017 želimo vsem ljudem dobre volje člani Kluba krščanskih izobražencev Ajdovščina.

Niko Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.