Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 13.11.2018

oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod bo deloma jasno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter.
12°C | 17°C
sreda, 14.11.2018
8°C | 20°C
četrtek, 15.11.2018
7°C | 16°C
petek, 16.11.2018
3°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 12.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Burja bus prinesel burjo


TURIZEM, OBČINSKE

| |
24.09.2018      14:08
A A

Burja bus prinesel burjo


V okviru prireditve InCastra v Ajdovščini je krstno vožnjo doživel Burja bus, ki bo na pomembnih dogodkih in sejemskih prireditvah doma in v tujini na izviren način obveščal obiskovalce, zakaj je vredno Vipavsko dolino obiskati in v njo tudi vlagati.


Foto Jure Makovec
Foto Jure Makovec
Deli:

Neposredni povod za dodatno promocijo Vipavske doline je sprožil znameniti turistični vodič Lonely Planet, ki je maja letos Vipavsko dolino uvrstil na seznam krajev v Evropi, ki jih velja obiskati. Poleg dvomesečne kampanje na devetih radijskih postajah v sosednji Italiji, oglaševanja na jumbo plakatih v naši prestolnici in predstavitvah Vipavske doline na specializiranih sejmih predstavlja Burja bus vrhunec promocije, ki naj bi še večje učinke prinesla v naslednji sezoni.

Avtobus, ki so ga poimenovali po eni največjih značilnostih Vipavske doline, je Občina Ajdovščina pri mariborskem Tamu najela do konca leta (tedaj se tudi izteče veljavnost nalepke Best in Europe 2018), oprema pa je plod domačega znanja. Slikovito zunanjost je zasnovala Urška Černigoj, multimedijsko notranjost pa so po zamisli Studia Pika plus izdelali v Gremarju (v prostorih nekdanje Lipe).

Ena stranica Burja busa prikazuje detajle »čudovitega primera skritega dragulja v srcu Evrope. Ta nadvse privlačna in šarmantna regija ponuja izjemna kulinarična doživetja, vznemirljive aktivnosti in fantastično pokrajino …« kot so zapisali pri Lonely Planetu v obrazložitvi priznanja. Druga stranica pa je namenjena iskanju tujih vlagateljev (Invest in Ajdovščina) tako v manjkajočo turistično infrastrukturo (hotela v Ajdovščini in na Predmeji, restavracije, adrenalinski parki …) kot tudi za gradnjo stanovanjske soseske (Ribnik SBII) ali vlaganja v poslovne cone.

Mimogrede: takoj ko je Burja bus v soboto opoldne zapeljal na ajdovsko letališče in vzbudil zanimanje številnih obiskovalcev InCastre, je začela pihati močna burja, tako da je bil 'krst' prestavljen v bolj zavetno lego. Vrata v notranjost busa je simbolično odprl župan Tadej Beočanin, ki je prvo 'pravo' vožnjo napovedal na investicijsko konferenco v Maribor.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 202
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.