Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, v vzhodni polovici Slovenije bo znova pričelo rahlo snežiti. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem, kjer bo pihala šibka do zmerna burja, okoli 3 °C.
2°C | 8°C
sreda, 21.02.2018
3°C | 8°C
četrtek, 22.02.2018
4°C | 7°C
petek, 23.02.2018
3°C | 6°C
sobota, 24.02.2018
4°C | 8°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.2.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Začela se je sezona!


ŠPORT

| |
29.09.2014      8:41
A A

Začela se je sezona!


V soboto, 20. septembra, so s tekmovanji v novi sezoni začele mlajše kategorije naših košarkarjev. Prvi so že ob 9-ih dopoldne na parket domače dvorane OŠ Šturje stopili igralci kategorije U-17 (kadeti) v 2. SKL in se pomerili proti ekipi Mesarije Prunk Sežana. Rezultat je bil skozi celotno srečanje izenačen, na koncu pa so gostje iz Sežane zasluženo slavili z rezultatom 52:46.


Deli:

To soboto pa so kadeti pokazali popolnoma drugačno igro. V tekmi proti ekipi Cerknice so zmagali s 64:47. Že začetek tekme je bil zelo obetajoč, saj so povedli z 9:0. Fantje so skozi celotno srečanje vodili, večino košev pa dosegali iz protinapadov. Po trenerjevih besedah pa je bilo še vedno preveč napak. Priložnost za igranje so dobili vsi fantje, v soboto pa v Šturje prihaja ekipa iz Nove Gorice.

Ekipa starejših pionirjev (U-15) je štartala v novo sezono (letos igrajo v 1. SKL) s polovičnim izkupičkom. V sredo so v domači dvorani proti ekipi iz Kranja izgubili z rezultatom 53:72, čeprav rezultat ne odraža prikazanega na igrišču. Domači levi so sicer povedli, a so jih Gorenjci kmalu ujeli. Zadnjih nekaj minut tekme pa so fantje narediti preveč napak in zmaga se je odpeljala na Gorenjsko. Očitno pa je to Ajdovce dodatno motiviralo, saj so v nedeljo v Ljubljani proti ekipi Pingvinov z agresivno obrambo onemogočili domačim, da bi igrali svojo igro. Veliko je bilo ukradenih žog, protinapadov in posledično veliko košev. Tudi tu so vsi fantje dobili svojo priložnost, končni rezultat pa 91:46 za naše.

Mlajših pionirjev (kategorija U-13) je letos toliko, da so razdeljeni v dve ekipi – A in B.

A-jevci so bili prejšnjo soboto pred prvo tekmo malo nervozni (kot je povedal njihov trener), a so pokazali veliko željo in borbenost. Na prvi tekmi (v tej kategoriji gre za turnirski sistem tekmovanja) proti Novogoričanom so se po zaostanku že povsem približali, na koncu pa je zmanjkalo moči in zbranosti. Na drugi tekmi proti Koprčanom pa so nasprotniki pokazali vse svoje znanje. Razlika je bila očitna in mladi levčki so še drugič izgubili.

Uspešno pa so novo sezono začeli fantje ekipe U-13 B. V deževni Ljubljani so prepričljivo premagali vrstnike ekip KK Parklji B in KK Globus. Pohvaliti velja vse igralce, saj so se borili in igrali zavzeto skozi celotni turnir.
Najmlajši (pionirji U-11) in najstarejši (člani) pa še čakajo na svoje nastope. In kaj počnejo ta čas? Pridno trenirajo.

Člani so bili od 12. do 14. septembra na vikend pripravah v Trenti; trenirali so v dvorani v Bovcu, kjer so odigrali tudi prijateljsko tekmo s Tolminci in jih premagali (80:68). V prejšnjem tednu pa so se udeležili turnirja v zamejstvu – memorial Silvana Grassija. V torek so premagali ekipo Kontovela (89:80), v četrtek pa še ekipo Brega (80:60). Tako so v svoji skupini osvojili prvo mesto in se z ekipo Jadrana v soboto pomerili v finalni tekmi. Po izenačeni tekmi so fantje izgubili z 99:87.

Čestitke za vse uspešne predstave!

Za poraze pa – glave pokonci! In gremo novim zmagam naproti!

KK Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 194
Izšla: 26.01.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 1
20.02.2018 | Umetnost
Zimske počitniške delavnice za otroke
20.02.2018 | Tečaji in delavnice
Spremeni sebe – presenečen boš

Bodite prvi pri oddaji mnenja.