Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 35°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 35°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 35°C
petek, 24.08.2018
18°C | 31°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
35°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tek na Tabor


ŠPORT

| |
20.12.2016      11:31
A A

Tek na Tabor


Gaberje so že tradicionalno zadnje prizorišče primorskih pokalnih gorskih tekov v letu. Tudi letos ni bilo nič drugače. Tek na Tabor običajno poteka zadnjo nedeljo v novembru v organizaciji TD Burja in KS Gaberje, tokrat pa smo na željo tekačev tek izvedli v soboto.


Deli:

Kmalu po deveti uri so začeli prihajati prvi udeleženci teka. »Taboljša« parkirna mesta so bila kmalu zasedena, ostali pa so si parkirišča poiskali v sami vasi. Ob enajsti uri se je na znak starterja devetdeset tekačev pognalo s starta na skoraj pet kilometrov dolgo progo z višinsko razliko 360 m (vmes tudi 130 m spusta). Na polovici proge sta s precejšnjo prednostjo pritekla dva Simona (Alič in Strnad), pri dekletih je bila najhitrejša Ana Čufer, sledila ji je Klementina Lemut. Starejši in izkušenejši Alič je na Lenivcu pospešil in prvi pritel skozi cilj na Taboru. Pri dekletih pa je bila v izenačenem teku močnejša Lemutova in prva prečkala ciljno črto. Tudi vsi ostali tekači so uspešno prišli do cilja. Zaključek teka je potekal v Martinovi dvorani s podelitvijo priznanj najboljšim tekačem in tekačicam. Po teku je potekala še zaključna prireditev Primorskih gorskih tekov za leto 2016. Rezultate si lahko ogledate na spletni strani PGT oz. TD Burja. Ob pomoči gaberske mladine in domačih vinarjev ter občine Ajdovščina je prireditev odlično uspela. Ponovno se vidimo naslednje leto 3. decembra, Gaberci vas pričakujemo.

DH
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.