Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
36°C
19°C
JUTRI
38°C
19°C
Deli
7904

Snežna pravljica na Čavnu

8. februarja je Planinsko društvo Ajdovščina organiziralo 23. tradicionalni pohod na Čaven, ki je bil tega dne odet v debelo snežno odejo. Pohodniki so od ranega jutra gazili sneg proti koči in doživeli pravo zimsko pravljico. Galerija na prostem je ponujala čudovite slike, ki jih je ustvarila zasnežena pokrajina. Najštevilčnejši so bili domači planinci, ki jim udeležba na pohodu pomeni čast, pripadnost društvu in prednikom, ki so pred 115. leti ustanovili to društvo. Med njimi so bili posamezniki, ki so se udeležili vseh pohodov. Ko je v sončen dan zadonela Zdravljica, so srca zatrepetala. Za vse 'ki v srcu dobro mislijo' je 8. februar velik praznik. Predsednik Planinskega društva Ajdovščina, g. Cvetko Ušaj, je v pozdravnem govoru poudaril, da je to praznik dobrih ljudi, vere v prihodnost in veselja nad življenjem. Vsem je nazdravil z zadnjo kitico Zdravljice. Ko so v poznem popoldnevu Čaven zapuščali zadnji obiskovalci, so za njimi v snegu ostajale samo sledi, ki jih je veter kmalu zabrisal. Večno pa je tisto, kar se je zapisalo v srca ljudi: spomin na lepo preživet kulturni praznik, na srečanje s prijatelji, na prijazen sprejem pri koči na Čavnu.
MG

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi