Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nekaterih nižinah bo megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -7, ob morju okoli 5 °C.
2°C | 12°C
torek, 20.11.2017
-1°C | 13°C
sreda, 21.11.2017
3°C | 12°C
četrtek, 22.11.2017
5°C | 14°C
petek, 23.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

ŠKD Budanje in mladi lokostrelci


ŠPORT

| |
05.06.2014      12:27
A A

ŠKD Budanje in mladi lokostrelci


V Lokostrelski sekciji Športno kulturnega društva Budanje je živo in delavno in lokostrelci so uspešni. V zadnjih dveh letih pa sekcija posebno pozornost namenja otrokom. Že od vsega začetka delovanja so otroci del članstva. V lanskem šolskem letu pa sta na Osnovni šoli Danila Lokarja in na Osnovni šoli Dobravlje začela delovati lokostrelska krožka pod vodstvom treh vaditeljev ŠKD Budanje.


Deli:

Med zadnjo zimo so lokostrelci doživeli posebno veliko rast števila najmlajših v svojih vrstah. Dvorana je pokala po šivih in potreben je bil nov urnik vadbe, tako da so otroci in začetniki imeli vadbo ločeno. Ker niti to ni bilo dovolj, jih je bilo treba razdeliti v dve skupini. Kar nekaj otrok se je pri krožku tako navdušilo, da so želeli svoje znanje nadgraditi in so se pridružili klubu. Drugi so prišli, ker so slišali, da je pri budanjskih lokostrelcih zanimivo in lepo, ter ostali, ko so se o tem prepričali sami. Trenirajo pod nadzorom vaditeljev, ki jih je v ŠKD kar sedem, na vsakem treningu pa so prisotni vsaj trije, pogosto tudi štirje ali pet.

Namen vadbe ni nujno tekmovanje. Ko lokostrelec želi izboljšati svoj strel, gre za koncentracijo in disciplino. Gre za užitek pri streljanju, ko hočeš biti vsakič boljši. Gre za prepoznavanje vzrokov in posledic ter prevzemanje odgovornosti. Slednje še posebno velja, ko lokostrelec vendarle začne tekmovati. Veseliti se uspeha in prenesti poraz –  to so za otroka pomembne izkušnje, iz katerih se ob pravem vodstvu vaditeljev in staršev lahko veliko nauči.

Najmlajši se namreč udeležujejo tudi tekem. Nekateri imajo že licenco in tekmujejo tudi na klubskih tekmah. Še bolj številno pa se udeležijo šolskih tekmovanj. Nazadnje so bili skupaj na državnem prvenstvu za osnovne in srednje šole, ki je bilo 17. maja v Stožicah.  Odrezali so se odlično! Med osnovnošolce brez licenc se podeli šest kompletov medalj  - po  en komplet na triado za dečke in še enega za deklice. Tekmovali so učenci šestinšestdesetih osnovnih šol. Od tekmovalcev, ki jim znanje pomagajo nabirati vaditelji ŠKD Budanje, so posamično kar štirje zmagali: Tonja Čibej, Kristina Novak, Tom Papež in Jan Šinigoj. Enej Slokar in Katarina Novak sta se uvrstila na odlično tretje mesto, Katarina med licenciranimi tekmovalkami. Za srednješolce sta zlato osvojili Karin Kobal in Natali Panič Nardin, bron pa Jure Marc. Budanjski lokostrelci pa s ponosom gledajo tudi na dosežke vseh, ki so se med tekmo dobro držali, nabirali nove izkušnje in izboljšali svoje rezultate.

Ponosni pa so tudi na množico otrok, ki pridno trenira na strelišču v Budanjah. Vzdušje je dobro, dobre volje je dovolj in dokler bo tako, ne bo težko vzgajati podmladka kluba in jim ponuditi možnosti za prijetno preživljanje časa skupaj in priložnosti za uspeh.

Zato se nam zdi pomembno tudi organizirati kakšno tekmo posebej za šolarje in dijake. Taka tekma bo že 25. junija na strelišču v Budanjah. Za lokostrelce je to priložnost, da se pomerijo med sabo, tisti, ki jih ta šport zanima, pa lahko vidijo tako tekmo od blizu. Vabljeni!




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.