Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
9°C | 17°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 17°C
torek, 24.10.2017
4°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Motili spanec Kralja Matjaža


ŠPORT

| |
23.07.2014      8:33
A A

Motili spanec Kralja Matjaža


Peter Mlinar (KK Črn trn) in Tanja Žakelj (Unior Tools Team) sta zmagovalca letošnjega Black Hole Endura in nova državna prvaka v enduru. Tridnevni dogodek na Koroškem je zaznamovala stoterica tekmovalcev in natrpan urnik, ki se je v petek začel s prologom, ter končal v nedeljo z dirko najboljših v jami podzemlja Pece.


Deli:

Petkov prolog v Ravnah na Koroškem je gorsko kolesarstvo pripeljal v mesto, ljudem pred vrata. Tekmovalci so se na slabo minuto dolgo progo prologa spustili s Čečovja, sprva po zavitih stopnicah do centra, kjer jih je čakal še sprint do cilja, vmes pa so morali še prevoziti 15 m dolgo prikolico, ki je popestrila dogajanje pred ciljem. Na tej urbani preizkušnji sta se najbolje znašla Nejc Rutar in Tanja Žakelj (oba Unior Tools Team) in si nabrala nekaj prednosti za sobotno preizkušnjo v Trail Parku Jamnica.

V soboto so se tekmovalci preselili pred kmetijo Koroš na Jamnici, kjer jih je čakal start pete letošnje dirke za SloEnduro serijo. Štiri etape s približno 1000 m višinske razlike so čakale na natanko 100 tekmovalcev, ki so se podali na boj za čim višje uvrstitve. Po prvi etapi je najhitrejši čas dosegel Peter Mlinar, ki tudi kasneje ni popuščal in stanje se do konca dirke ni bistveno spreminjalo. Najbolj se mu je uspel približati klubski kolega iz KK Črn trn Kristjan Medvešček, a Nejc Rutar ni zaostajal veliko. Po 20 minutah dirkanja ju je na drugem in tretjem mestu ločila manj kot sekunda zaostanka. Prvo peterico sta dopolnila domačina Robert Kordež in Nace Krivonog (oba Orbea Geax).

V ženski konkurenci je borbo popestrila evropska prvakinja in zmagovalka svetovnega pokala 2013 v krosu Tanja Žakelj, ki v enduru sicer ne nastopa veliko, je pa bilo že po prologu jasno, da je prva favoritka za zmago. Tudi prva etapa v soboto razmerji ni bistveno spremenila. Najbližje ji je bila Ana Zupan (Energijateam.com) z 11 sekundami zaostanka, ki pa je na drugi etapi padla in v cilju obsedela s poškodbo rame.

V veteranskih kategorijah je med mlajšimi do 40 let slavil domačin Robert Kordež pred Jakom Tancikom (Energijateam.com) in Sebastjanom Stresom (Kamplc Racing). Med starejšimi nad 40 let pa je bil suvereno najhitrejši še en domačin, Janez Jamnik (Enduro) pred Janezom Golmajerjem (MTB Klub Kranj) in Martinom Brusom (Kamplc Racing).

Po sobotnem dnevu se dogajanje na Koroškem še ni zaključilo. Najboljših 25 tekmovalcev in nekaj povabljenih je v nedeljo odšlo na tekmo v jamo, v podzemlju Pece. Tri kilometre in pol stran od sončne svetlobe jih je čakal start 620 m dolge etape z 90 m višinske razlike, strmimi odseki, temnimi in ozkimi prehodi med dvoranami in globokim peskom pod kolesi. Tekmovalci so do starta prikolesarili skupaj, se odpravili na eno poskusno vožnjo, nato pa je sledila vožnja na čas. V teh neobičajnih razmerah za kolesarjenje se je najbolje znašel Nejc Huth (Energijateam.com), ki je le za nekaj stotink prehitel Nejca Rutarja in ruskega predstavnika Misho Vasilenka (Specialized Russia).

Poleg Korošca Mlinarja in Medveščka iz Plav, ki zastopata ajdovski KK Črn trn, ter Ajdovca Stresa in Brusa (oba Kamplc) se je tekme udeležila še osmerica Ajdovcev in sicer: Andrej Bratina (brez kluba), ki je zasedel absolutno 12. mesto, Blaž Černigoj (24.), Janez Praček (28.), Jona Furlan (36.), Marko Prosen (44.), Jakob Koruza (50.), Jakob Premrn (54.), David Filipovič (69. - vsi Kamplc Racing).

Tekst in foto Nejc Bole
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
25.10.2017 | Ostalo
PREDAVANJE: Zdravje skozi življenjska obdobja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.