Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Jani Petrič z drugim mestom na turnirju v ......


ŠPORT

| |
22.07.2014      12:30
A A

Jani Petrič z drugim mestom na turnirju v očetov spomin


Na Planini se je v soboto, 12. julija, dogajal že 3. mednarodni turnir v spomin na Alojza Petriča. Sodelovanje 12-tih ekip je potrdilo tezo, da jim je pokojni ostal v lepem spominu.


Presenečenje turnirja - ekipa PAM - Jani Petrič skrajno levo
Presenečenje turnirja - ekipa PAM - Jani Petrič skrajno levo
Deli:

»Alojz Petrič je bil trden in močan člen verige, ki je planinsko balinarsko društvo povezala in popeljala do tega, kar smo in imamo danes – uspešne balinarje in novo dvorano, predvsem pa smo dobri prijatelji,« je za začetek memorialnega turnirja povedal predsednik društva Ivo Petrič.

Turnir je privabil močne ekipe, ki nastopajo v prvi in drugi državni ligi, posamezniki pa igrajo tudi v tujini. Sodelovala je tudi ženska ekipa iz Milj pri Kranju in mešana ekipa ljubljanskega Krima s Tadejo Sodec, ki se ponaša z naslovi svetovne, evropske in sredozemske prvakinje, trenutno pa nastopa za italijanskega prvaka Graphistudio.

Toda osrednjo pozornost si je na turnirju izborila ad hoc sestavljena ekipa PAM, za katero je igral sin pokojnega Alojza Jani ter še nekaj ljubiteljskih balinarjev, ob pomoči domačega aduta Erika Petriča. Že uvrstitev v četrtfinale je bilo manjše presenečenje, kjer je z 8:7 premagala Krim, po presenetljivi zmagi še nad Cesto (12:10) pa se je prebila celo v finale, kjer je klonila (3:13) proti odlični Šiški z legendo slovenskega in jugo balinanja Rozmanom. Šiškarji so pred tem v polfinalu premagali domačo Planino (13:6), ki je bila v malem finalu boljša od Ceste in se tako veselila pokala za tretje mesto.

rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.