Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
10°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Črn trn bode doma in po svetu


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
27.06.2013      11:56
A A

Črn trn bode doma in po svetu


Na vrhunske rezultate na domačih tleh smo se v zadnjih letih že kar navadili, v letošnji sezoni pa so pri Črnem trnu začeli posegati po najvišjih mestih tudi med svetovno elito.


Deli:

Začelo se je s preizkušnjo italijanske serije Superenduro v Huminu (Gemoni), kjer je Peter Mlinar za las zgrešil stopničke, vseeno pa precej popravil doslej najboljšo slovensko uvrstitev v tem tekmovanju. Uspeh Črnega trna je dopolnil še Andrej Bratina s 17. mestom.

Še bolj uspešno je bilo pri naših južnih sosedih, kjer sta na spustu v Buzetu slavila člana Črnega trna, tako med fanti, kot tudi med dekleti. Miran Vauh je bil v finalu za 29 stotink hitrejši od konkurence, Zarja Černilogar pa je zmagala brez večjih težav in tako dokazala, da ji istrska proga zares leži, saj je na najvišji stopnički stala že tretjič zapored.

V MTB parku Čelešnk nad Blagovico je konec maja potekala tudi tretja dirka pokala Slovenije v spustu, kjer med dekleti Zarja praktično nima konkurence, med fanti pa je Miran moral priznati premoč Žigi Pandurju. Ekipni uspeh Črnega trna je s svojo prvo zmago med mladinci dopolnil Mitja Černilogar.

Najbolj oddaljeno tekmovanje, ki se ga vsako leto udeležijo kolesarji Črnega trna, je Fort William na Škotskem. Na dirki 4krosa so bili vsi trije slovenski predstavniki  kolesarji Črnega trna. Andrej Bratina je tekmovanje zaključil že v prvem krogu in zasedel 33. mesto. Urbana Rotnika in Matijo Stuparja so izločili v naslednjem krogu, torej osmini finala, zasedla sta 21. oz. 22. mesto.

Najbolj uspešna je bila na Škotskem Zarja Černilogar, ki je v spustu za svetovni pokal zasedla odlično 10. mesto. Moški predstavnik v tej disciplini, Miran Vauh, je nastope sklenil v sobotnih kvalifikacijah.

S finalom dirke v spustu se je zaključil zelo intenziven konec tedna svetovnega pokala tudi v italijanskem Val di Solu, kjer je Zarja svojo uvrstitev iz Fort Williama popravila še za eno mesto. Sobotni večerni finale dirke serije 4kros je zaznamoval Jani Fučka, ki se je prebil v osmino finala in na koncu zasedel 21. mesto. Urban Rotnik, Luka Bolha in Matija Stupar so izpadli v prvem krogu.

mp, foto Vanja Kodermac
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.