Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem v južni polovici Slovenije bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
12°C | 22°C
sreda, 17.10.2018
14°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
13°C | 26°C
petek, 19.10.2018
13°C | 25°C
sobota, 20.10.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Sopotniki – brezplačni prevozi za starejše...


SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO

| |
27.08.2018      14:22
A A

Sopotniki – brezplačni prevozi za starejše


V občini Ajdovščina se 10. septembra začenja poizkusno enoletno obdobje brezplačnih prevozov za starejše občane, upokojence. Storitev bo izvajal Zavod Sopotniki ob podpori Občine Ajdovščina in Zavoda za šport Ajdovščina.


Deli:

Sopotniki bodo od 10. septembra naprej starejšim občanom zagotavljali prevoze na območju občine Ajdovščine, pa tudi do Vipave ali šempetrske bolnišnice – vsak delovni dan od 8. do 16. ure. Prevoze bodo zagotavljali z električnim vozilom, e-golfom, ki ga je najela Občina Ajdovščina in bo namenjeno le za opravljanje brezplačnih prevozov starejših občanov. Vozniki Sopotnikov so prostovoljci vseh let in poklicev, ki svoje redne obveznosti lahko uskladijo s prostovoljskim delom.

Prevoz pri Sopotnikih se naroča teden dni vnaprej. Takšen način rezervacije namreč omogoča, da se prevoze zagotavlja kar se da največjemu številu uporabnikov. Občani, starejši od 60 let, ki ste v pokoju, boste teden dni prej naročili prevoz na telefonsko številko 051-33-99-44. V naročilu boste navedli kam in kdaj se želite peljati ter kdaj vrniti. Prevoz se zabeleži in rezervira za vas. Poleg prevozov bo starostnikom zagotovljeno tudi spremstvo prostovoljca, ki jih bo po potrebi pospremil k zdravniku, po nakupih ali drugih opravkih, ga počakal in odpeljal nazaj domov. Koordinator Sopotnikov v Ajdovščini bo MKC Hiša mladih, usposabljanje koordinatorja in prostovoljcev bo zagotovil Zavod Sopotniki.

Vabljeni tudi prostovoljci, ki želite pomagati, radi vozite in spoznavate nove ljudi ter kraje. Vaša naloga bo po dnevnem razporedu opraviti vnaprej rezervirane prevoze. Prijavite se lahko na 041-889-592 ali pa preko spletnega obrazca http://www.sopotniki.org/prijava.php. Prvo usposabljanje za prostovoljce v Ajdovščini bo 6. septembra med 9. in 11. uro v MKC Hiša mladih.

Zavod Sopotniki storitev brezplačnih prevozov za upokojence nad 60 let izvaja že v devetih slovenskih občinah. Poslanstvo zavoda je preprečiti, prekiniti izoliranost in osamljenost starejših, predvsem iz odročnejših, manjših in oddaljenih krajev, ki nimajo avtomobila, ali pa so prometne povezave slabe in prav zato skoraj ne zapuščajo doma: »Z brezplačnimi prevozi jim omogočamo, da se udeležujejo kulturnih dogodkov, srečanj društev, obiskujejo prijatelje, gredo k zdravniku, v trgovino ipd. Tako lahko ne le samostojno in brez skrbi opravijo nujna opravila, temveč tudi spletajo nova poznanstva in prijateljstva ter ohranjajo družabne stike s širšo okolico, ki jim je sicer brez avta predaleč in s tem nedosegljiva,« pravijo v Sopotniku.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 201
Izšla: 05.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.10.2018 | Tečaji in delavnice
Odprtje defibrilatorja v Gojačah
24.10.2018 | Tečaji in delavnice
ŠOLA ZA STARŠE 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.