Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.02.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno. Občasno bo snežilo, le ob morju in na Goriškem bo povečini suho. Proti večeru bodo padavine oslabele in ponekod prehodno ponehale. Pihal bo okrepljen severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Goriškem in ob morju okoli 6 °C.
4°C | 6°C
petek, 23.02.2018
4°C | 6°C
sobota, 24.02.2018
5°C | 7°C
nedelja, 25.02.2018
-1°C | 1°C
ponedeljek, 26.02.2018
-5°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 22.2.2018 ob 13h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
4°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Na izlet šele po maturi


SREDNJA ŠOLA, SOSED SOSEDU, OSTALO

| |
07.10.2013      14:00
A A

Na izlet šele po maturi


Ajdovščina – 45 let je že tega, odkar je maturirala prva generacija dijakov obnovljene ajdovske gimnazije, ki je svoja vrata odprla v šolskem letu 1964/1965.


Deli:

Ob tej priložnosti so se nekdanji sošolci ponovno srečali, da je bilo lepih spominov na gimnazijska leta veliko, pa najbrž ni treba posebej poudarjati. »Bili smo skromni, nismo posebej izstopali, a smo bili zelo enotni. Držali smo skupaj in bili prijatelji,« je o generaciji povedala organizatorka srečanja Alenka Geržina. Tudi na maturantski izlet so šli šele po opravljeni maturi, in to le z razredničarko, žal že pokojno Silvo Sever. Pot jih je z vlakom vodila po Jugoslaviji vse do Ohrida. »A v tem času nismo ušpičili prav ničesar,« zatrjuje generacija letnika 1949 in 1950, ki okrogle obletnice mature običajno praznuje vsakih petnajst let, vendar naslednje srečanje načrtuje že čez pet let, torej ob 50-letnici mature.

Sicer pa je pred 45 leti leta 1968 gimnazijo uspešno zaključilo 21 dijakov, čeprav se jih je v prvi letnik vpisalo več kot trideset. Takrat je namreč še veljalo pravilo, da je moral dijak zapustiti srednjo šolo, če je imel pet ali več negativnih ocen. Srečanja, ki so ga zadnjo septembrsko soboto pripravili v piceriji Anja v Logu pri Vipavi, so se udeležili tudi trije od profesorjev, ki so takratno prvo generacijo obnovljene (za začetek delovanja samostojne ajdovske gimnazije namreč štejemo šolsko leto 1951/1952, leta 1957 pa je bil sprejet sklep o njeni ukinitvi) gimnazije poučevali. To so Dora Cigoj, Drago Bratina in Mara Boštjančič (na fotografiji sedijo, od leve proti desni).

rl 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 194
Izšla: 26.01.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.