Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 30 °C.
15°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
18°C | 23°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 25°C
ponedeljek, 24.09.2018
16°C | 23°C
torek, 25.09.2018
7°C | 18°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 11h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
15°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Vseživljenjsko učenje

3,4, zdaj, naj se križanka začne!


VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
21.02.2017      15:36
A A

3,4, zdaj, naj se križanka začne!


Reševanje križank zagotovo pospešuje in krepi delovanje naših možganov. Da nikoli ni prepozno za urjenje možganskih spretnosti in da nobena še tako zahtevna uganka ali križanka nista nerešljivi, dokazujemo ob petkih zvečer, ko se v sklopu aktivnosti Centra medgeneracijskega učenja, ki deluje na Ljudski univerzi Ajdovščina, družimo ob križankah.


Deli:

Družabni večer je namenjen različnim generacijam, ki želijo svoje znanje in izkušnje deliti z drugimi. Da reševanje križank predstavlja več kot le reševanje zapletenih gesel, dokazujejo tudi nekatere znanstvene raziskave, ki so dokazale, da ob rednem reševanju ugank naši možgani postanejo učinkovitejši. Ko na naših srečanjih tako zavzeto rešujemo križanke, se večkrat izkaže, da je naše znanje mnogo širše, kot si mogoče mislimo. Vsak izmed udeležencev je strokovnjak na svojem področju. Vsak se reševanja loteva na svoj način. Eni smo hitrejši, drugi počasnejši, a vsem je skupno to, da križanko rešimo v celoti.
Tematike križank zajemajo različna področja. Tako enkrat zaidemo v svet svetovno znanih zvezd, drugič potujemo skozi svet starodavnih bogov preteklih civilizacij, na poti reševanja nemalokrat srečamo tudi velike znanstvenike in učenjake ter se na koncu vedno vračamo tudi v domače kraje. Včasih nam kakšno geslo predstavlja oviro, a jo s skupnimi močni tudi premagamo. Ker smo v času našega druženja postali pravi strokovnjaki reševanja križank, se nam zgodi, da najdemo tudi kakšno napako v križanki ali geslu. Vse skupaj pa vedno pospremimo z veliko dobre volje in smeha.

Ksenja Sulič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LJUDSKA UNIVERZA AJDOVŠČINA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


LJUDSKA UNIVERZA AJDOVŠČINA
LJUDSKA UNIVERZA AJDOVŠČINA
CESTA 5. MAJA 14
Tel:
Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.