Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

jasno
Ponoči bo na Primorskem še precej jasno, v notranjosti Slovenije pa se bo postopno pooblačilo. Še bo pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
2°C | 10°C
ponedeljek, 17.11.2018
4°C | 12°C
torek, 19.11.2018
4°C | 8°C
sreda, 20.11.2018
5°C | 7°C
četrtek, 21.11.2018
4°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 18h
V nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
2°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Ajdovski primer dobre prakse


GOSPODARSTVO

| |
29.04.2017      11:31
A A

Ajdovski primer dobre prakse


V Portorožu je aprila potekala razvojna konferenca, ki je na enem mestu združila gospodarstvenike in izobraževalce. Organizirala sta jo Zveza ljudskih univerz Slovenije in Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad RS s podporo Evropskega socialnega sklada, Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.


Deli:
Diskusija med sodelujočimi na konferenci je omogočila aktivno izmenjavo informacij med gospodarstveniki, javnimi institucijami in izobraževalci ter predstavniki kompetenčnih centrov za razvoj kadrov.
Kot primer dobre prakse sodelovanja z gospodarstvom se je predstavila tudi Ljudska univerza Ajdovščina. Direktorica Eva Mermolja je s svojim prispevkom predstavila rezultate analize potreb gospodarstva po kadrih, izobraževanju in usposabljanju v občini Ajdovščina. Analiza je pokazala, da v se bo zaposlovanje v občini v prihodnjih letih povečevalo, iskani pa bodo predvsem kadri s srednjo poklicno in strokovno izobrazbo: zidarji, peki, natakarji, oblikovalci kovin, avtoserviserji, vozniki, kuharji, strojni tehniki, elektrotehniki in gradbeni tehniki, medtem ko bodo med visoko izobraženimi najbolj zaželeni inženirji strojništva, elektrotehnike, računalništva in gradbeništva.
Rezultati analize omogočajo boljše poznavanje značilnosti in potreb lokalnega gospodarstva in kažejo na pomemben pomen okrepljenega povezovanja in sodelovanja ključnih deležnikov ter povezovanja pri pripravi ustreznih izobraževalnih programov za zaposlene in brezposelne.
Ljudska univerza v sodelovanju z lokalnim trgom dela razvija nove programe, ki bodo omogočili pridobivanje specifičnih poklicnih znanj, potrebnih za opravljanje dela v izbranih panogah, kar bo zagotovilo boljšo zaposljivost kadrov v okviru gospodarskih potreb.
Teja Volk

           


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LJUDSKA UNIVERZA AJDOVŠČINA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


LJUDSKA UNIVERZA AJDOVŠČINA
LJUDSKA UNIVERZA AJDOVŠČINA
CESTA 5. MAJA 14
Tel:
Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.