Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

pretežno jasno
Popoldne bo jasno, pihal bo veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 °C.
10°C | 28°C
nedelja, 22.04.2018
9°C | 23°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 24°C
torek, 24.04.2018
13°C | 25°C
sreda, 25.04.2018
11°C | 24°C
Opozorila
Sobota, 21.4.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Tehniški dan drugošolcev


ŠOLSTVO

| |
09.01.2018      8:39
A A

Tehniški dan drugošolcevDeli:
Drugošolci iz Osnovne šole Danila Lokarja smo imeli tehniški dan. Naučili smo se speči kruh in pripraviti zdrave namaze. Zjutraj smo se odpravili v gospodinjsko učilnico, kjer smo se najprej pogovorili o tem, katere sestavine potrebujemo za peko kruha. Nato smo zamesili testo in ga pustili, da vzhaja. Medtem smo se razdelili v skupine, vsaka od skupin je pripravila enega od namazov: tunin, drobnjakov in korenčkov. Ko so bili namazi pripravljeni, je bil že čas za oblikovanje testa. Vsak učenec je svoj košček testa oblikoval po želji: v kitko, ptička, žemljico.
Kruhki so bili hitro pečeni. Kar nismo mogli dočakati, da se ohladijo in jih poskusimo z odličnimi namazi! Kasneje smo se vrnili v svoj razred, kjer smo spoznali še nekaj pregovorov o kruhu ter ponovili, kar smo se danes naučili. Za konec smo zamesili še slano testo in iz njega oblikovali krušne peči in hlebček kruha. Prijetnega dne je bilo prehitro konec!
Učiteljice drugih razredov
OŠ Danila Lokarja Ajdovščina


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 196
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.