Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Štajerskem in v Prekmurju bo prehodno zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 17, na Primorskem okoli 20 °C.
5°C | 19°C
sreda, 24.10.2018
9°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
5°C | 19°C
petek, 26.10.2018
10°C | 19°C
sobota, 27.10.2018
15°C | 18°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Tehniški dan drugošolcev


ŠOLSTVO

| |
09.01.2018      8:39
A A

Tehniški dan drugošolcevDeli:
Drugošolci iz Osnovne šole Danila Lokarja smo imeli tehniški dan. Naučili smo se speči kruh in pripraviti zdrave namaze. Zjutraj smo se odpravili v gospodinjsko učilnico, kjer smo se najprej pogovorili o tem, katere sestavine potrebujemo za peko kruha. Nato smo zamesili testo in ga pustili, da vzhaja. Medtem smo se razdelili v skupine, vsaka od skupin je pripravila enega od namazov: tunin, drobnjakov in korenčkov. Ko so bili namazi pripravljeni, je bil že čas za oblikovanje testa. Vsak učenec je svoj košček testa oblikoval po želji: v kitko, ptička, žemljico.
Kruhki so bili hitro pečeni. Kar nismo mogli dočakati, da se ohladijo in jih poskusimo z odličnimi namazi! Kasneje smo se vrnili v svoj razred, kjer smo spoznali še nekaj pregovorov o kruhu ter ponovili, kar smo se danes naučili. Za konec smo zamesili še slano testo in iz njega oblikovali krušne peči in hlebček kruha. Prijetnega dne je bilo prehitro konec!
Učiteljice drugih razredov
OŠ Danila Lokarja Ajdovščina


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!