Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
2°C | 10°C
ponedeljek, 19.11.2018
4°C | 8°C
torek, 20.11.2018
5°C | 7°C
sreda, 21.11.2018
1°C | 13°C
četrtek, 22.11.2018
3°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Šturski kemiki najboljši v državi


ŠOLSTVO

| |
04.12.2017      12:32
A A

Šturski kemiki najboljši v državiDeli:
V sredo, 29.11.2017, je na Gimnaziji Moste potekalo državno tekmovanje iz kemijskega poskusa za osnovne šole 'Skozi mavrico kemijskih sprememb'. Strokovna komisija je v predtekmovanju izbrala 20 najboljših poskusov za državno tekmovanje, med katerimi je bil tudi poskus 'Od vodnega kamna do fotosinteze' OŠ Šturje Ajdovščina.
Učenca Matic Curk in Ana Petrič iz 9. razreda sta izkazala inovativen pristop in odlično znanje kemije. Z vrhunsko izvedenim in vsebinsko zaokroženim poskusom, z upoštevanjem določil varnega eksperimentiranja in z odličnim zagovorom sta dosegla vse možne točke. Osvojila sta zlato priznanje in postala državna prvaka v kemijskem poskusu za osnovne šole 2017.
1. mesto v kemijskem poskusu za osnovne šole 2017 si Matic Curk in Ana Petrič delita z učencema OŠ Franceta Bevka Ljubljana. Na tekmovanje sta se učenca pripravljala pod mentorstvom učiteljice Jelke Sorta.
Šturski kemiki so tako že drugo leto zapored prejemniki zlatih priznanj na državnem tekmovanju iz kemijskega poskusa za osnovne šole. Želimo jim še veliko ustvarjalne radovednosti!
Jelka Sorta


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.