Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
16°C | 21°C
torek, 25.09.2018
5°C | 20°C
sreda, 26.09.2018
4°C | 20°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 27°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
16°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Miklavžev pohod z lučkami


ŠOLSTVO

| |
12.12.2017      9:24
A A

Miklavžev pohod z lučkamiDeli:
Petek, 1.12.204, je bil zame poseben, težko pričakovan dan. Pogled mi je večkrat ušel skozi okno in se usmeril proti modrini neba v upanju, da bo večer na nebu prižgal zvezde. Želja je bila velika, kajti le v primeru lepega vremena je bil organiziran tretji pohod s planinskim krožkom. Želja se mi je uresničila.
Popoldne smo se otroci z OŠ Šturje, OŠ Danila Lokarja, OŠ Otlica in OŠ Dobravlje s starši zbrali pri lovski koči nad Gojačami. Veliko parkirišče so napolnili avtomobili. Množica toplo oblečenih pohodnikov je čakala na Miklavžev nočni pohod z lučkami. Naš cilj je bil prispeti do cerkve svetega Pavla nad Vrtovinom. Vsak izmed nas je v rokah držal svetilko in čakal na odhod.
Planinski vodič, g. Soban, se je prvi podal na pot. Za njim se je kot dolga kača vila množica pohodnikov. Pot se je ves čas vzpenjala in nas vodila skozi gozd. Na določenih delih poti je bila zemlja zelo razmočena in blato se nam je udirali pod nogami. Pri hoji smo morali biti zelo previdni in si z lučko dobro osvetliti pot, da nam ni zdrsnilo. Po uri hoje smo prispeli na planoto pod Čavnom, kjer stoji obnovljena cerkvica. Pred njo nas je pričakal Miklavž. Bili smo presenečeni in navdušeni nad njegovim prihodom. Sprejel nas je in pogostil s košaro, polno sladkih dobrot. Z nami je poklepetal, se fotografiral in nam dal skrivnostno nalogo, za katero starši niso smeli vedeti. A ta naj ostane skrivnost. Ogledali smo si cerkvico in njeno okolico. Všeč mi je bilo, kako je majhna in urejena. V njeni notranjosti smo našli zatočišče pred mrazom in burjo. Po krajšem druženju ob čaju in pecivu smo se spustili nazaj v dolino. Prižgane lučke so osvetljevale pot in puščale sled v temnem in mrzlem večeru.
Po triurnem druženju smo naš pohod zaključili in se rdečih noskov poslovili. Hvala vsem, ki ste s svojo dobroto prispevali, da sem se imela na pohodu zelo lepo.
Jona Stibilj, 6. razred OŠ Šturje Ajdovščina

Zahvaljujemo se podjetjema Fama d.o.o in Mlinotest d.d za prispevek ter domačinom iz Vrtovina, ki so skuhali in pripeljali čaj.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.09.2018
Danes ni dogodkov.
24.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Ajdovščini
24.09.2018 | Družabni dogodki
Koncert: Nueva Generacion (Španija)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.