Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
12°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Ljudska univerza Ajdovščina v številkah


ŠOLSTVO, ZAVODI

| |
30.09.2013      16:08
A A

Ljudska univerza Ajdovščina v številkah


Ste se mogoče kdaj vprašali, koliko ljudi nas obišče in koliko se jih dejansko vključi v različne programe, ki jih organiziramo? Številke pravkar zaključenega šolskega leta so presenetile tudi nas same.


Deli:

V daljše izobraževalne programe za odrasle je bilo v študijskem letu 2012/13 vključenih 1.014 ljudi. Pri tem smo upoštevali samo udeležence, ki so se udeležili raznih daljših izobraževalnih programov, in ne tistih, ki so obiskali enkratne delavnice, predavanja, središče za samostojno učenje, informativne dneve ali svetovanja.

Pa naj vam postrežemo še z malo statistike, da bomo vsi skupaj spoznali  strukturo naših 'učencev'. Da se ženske raje učijo kot moški,potrjujejo tudi naši podatki. Od vseh udeležencev je bilo kar 69 % žensk. Približno enako razmerje med moškimi in ženskami je bilo tudi v prejšnjem letu.

Kar 59 % naših udeležencev prihaja iz zgornje Vipavske doline, to pomeni iz občin Ajdovščina (43 %) in Vipava (16 %). Če k  temu prištejemo še 18 % udeležencev iz spodnje Vipavske doline, lahko mirno zatrdimo, da postaja Ljudska univerza Ajdovščina pravi lokalni center za izobraževanje odraslih. Na nekaterih področjih pa prerašča v regionalni izobraževalni center, saj so preostali udeleženci  prihajali z Idrijskega, Postojnskega, Krasa, Posočja in tudi iz bolj oddaljenih krajev.

Kaj pa starostna struktura? Prevladujejo osebe v starostnem obdobju od 25 do 49 let, in sicer kar z 52 %. Smo pa v zadnjih letih posebno skrb namenjali tudi starejši generaciji, kar se nam je obrestovalo. Delež udeležencev v starostni skupini od 50 do 64 let je znašal 23 %, kar 9 % naših 'učencev' pa je bilo starejših od 64 let.

Večina naših programov je brezplačnih, ker so sofinancirani iz različnih evropskih skladov in iz državnih sredstev. Pogoj za pridobitev sredstev pa je največkrat ta, da so izobraževanja namenjena ljudem iz t. i. 'ranljivih ciljnih skupin'. Sem spadajo programi za brezposelne, za starejše, za odrasle s posebnimi potrebami in za manj izobražene odrasle.

Kar 36,5 % vseh naših udeležencev so predstavljali brezposelni. Delež upokojencev pa je bil 19 %. Zaposlenih je bilo v naših programih v letošnjem letu 27 %. Kar 68 % udeležencev sodi v kategorijo »odrasli z do 12 let šolanja«, torej s srednjo šolo in manj. Od tega ima 40 %  udeležencev končano le osnovno ali  poklicno šolo.

Česa pa so se naši udeleženci najpogosteje učili?

Kar 48 % udeležencev je bilo neposredno vključenih v jezikovno izobraževanje in 20 % v različne programe računalniškega opismenjevanja.

V tem letu je bilo organiziranih 65 različnih daljših izobraževalnih programov, ki trajajo od dvajset do več sto ur izobraževanja s področja kariernega razvoja, podjetništva in osebne rasti.

Svojevrsten rekord smo dosegli tudi v tem, kje vse smo izvajali izobraževanja. Večino programov smo izvajali na Ljudski univerzi Ajdovščina, v 'Palah' in v Mladinskem centru in hotelu Ajdovščina. Poleg tega pa še v Varstveno delovnem centru Ajdovščina in Vipava, Podjetju za usposabljanje in zaposlovanje invalidov Želva, Društvu ŠENT v Ajdovščini, v podjetjih Fructal, Mlinotest in Hit, Kmetijsko gozdarskemu zavodu Nova Gorica,v krajevnih skupnostih Podraga, Slap, Lokavec, Dobravlje in Batuje. Programe smo izvajali tudi v Novi Gorici, Postojni in Idriji.

Pred nami je novo izobraževalno leto 2013/2014 s pestrim izobraževalnim dogajanjem. Nekateri programi so že naša stalnica, vsako leto pa je kar nekaj novosti v naši izobraževalni ponudbi. Vabljeni, da se nam pridružite, saj nas zagotovo najbolj bogati čas, ki ga preživljamo z učenjem in v dobri družbi.

bb
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.