Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

jasno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
6°C | 18°C
torek, 23.10.2018
7°C | 19°C
sreda, 24.10.2018
9°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
6°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Humanost na poti v Afriko


VRTEC

| |
22.05.2018      11:30
A A

Humanost na poti v AfrikoDeli:

Prenašanje vrednot iz starejše generacije na mlajšo je temelj za obstoj današnje družbe. V vrtcu vrednotam posvečamo posebno pozornost tudi skozi oči projekta 'Zmagujmo z vrednotami'. V okviru drugega modula Humanost in skrb za sočloveka smo vzgojiteljice v vrtcu Selo otrokom predstavile humanost na malce zanimivejši način. Otrokom smo predstavile življenje v afriških državah. Starše in otroke smo povabili k zbiranju starih oz. rabljenih oblačil in igrač ter šolskih potrebščin. Nabrali smo kar nekaj škatel darov za otroke iz Gambije.

Ker pa sami ne moremo na tako dolgo pot v Afriko, smo moči združili z Leo in Jurijem Levpušček, iz ekipe Adventure soul. Lea in Jurij sta se s svojim 'defenderjem' v mesecu januarju odpeljala vse od Budimpešte do Bamaka v državi Mali. Na poti sta se ustavila v lokalnih bolnišnicah in šolah ter tam pustila zbrana sredstva. Po besedah gospe Lee so bili vseh darov zelo veseli ter se nam iskreno zahvaljujejo.    
Da pa smo pobližje spoznali njuno pot, nas je v aprilu obiskala ga. Lea. Predstavila ter pokazala nam je fotografije in posnetke s poti. Bilo je zelo zanimivo in poučno za male glavice, ki so imele vrsto vprašanj. Najbolj pa je otroke navdušil avtomobil, ki se je peljal v Afriko in nazaj. Imel je tako velika kolesa, kot so veliki otroci. V njega smo odšli čisto vsi otroci iz ene skupine in še bi se našel prostor za koga. Gospa Lea nas je presenetila tudi z darilom in nam poklonila plastenke s čisto pravim afriškim peskom.

Strokovne delavke enote Selo
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!