Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Ponoči bo precej jasno, proti jutru bo ponekod nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, na Goriškem in ob morju okoli 17 °C.
16°C | 31°C
petek, 21.09.2018
16°C | 31°C
sobota, 22.09.2018
15°C | 30°C
nedelja, 23.09.2018
18°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
10°C | 24°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Glasbena šola zaključuje šolsko leto


ŠOLSTVO, UMETNOST

| |
26.06.2017      11:29
A A

Glasbena šola zaključuje šolsko leto


Ob zaključku šolskega leta je glasbena šola Vinka Vodopivca priredila vrsto koncertov na različnih prizoriščih. Poleg dogodkov, ki jih organizira šola sama, so se učenci odzvali tudi povabilom k sodelovanju na lokalnih in občinskih prireditvah.


Deli:

Tako so  mladi glasbeniki nastopili ob sprejemu, ki ga župan občine Ajdovščina vsako leto priredi za najuspešnejše učence. Maša Kržič, Gregor Kodermac, Katarina Lozar, Ema Gregorčič in Eva Faganelj so pod mentorstvom Miroslava Paškvana, Armanda Mariuttija in Andreja Kobala ter ob odlični klavirski spremljavi Ane Knez očarali publiko z izjemno zrelo interpretacijo glasbenih del. Ob Dnevu državnosti pa so na prireditvi na Predmeji svoj kulturni prispevek odigrali člani Mladinskega pihalnega orkestra glasbene šole pod vodstvom Andreja Kobala.

V začetku junija so se v Pilonovi galeriji in Lanthierijevem dvorcu v Vipavi odvijali kitarski dnevi, ki so postali že tradicionalni. Na pobudo Anteta Radnića in s pomočjo Matjaža Remca, - oba poučujeta kitaro na glasbeni šoli- so se jih udeležili tudi kitaristi iz drugih glasbenih šol Primorske, pripravili so tudi večer komornih skupin, na katerem so se predstavili letošnji udeleženci državnega tekmovanja TEMSIG. Velika zahvala gre  vodstvu Pilonove galerije in  Univerze v Novi Gorici, da sta prijazno omogočili koncerte v njunih prostorih!

Sredi junija se je v Lendavi odvijalo tudi baletno tekmovanje »TUTU«, ki se ga je udeležila učenka baleta Teja Sever. Po oceni mentorja Sergeja Semenjuka je odplesala odlično in prejela priznanje za udeležbo.

V nedeljo, 18. junija se je v dvorani Dvorca Zemono odvil še en  glasbeni dogodek. Ob zaključku šolanja sta pevca Kristina Tratnik in Matija Rupnik iz razreda Jerice Rudolf ob sodelovanju  bivših in sedanjih sošolcev pripravila  koncert, ki nikogar ni pustil hladnega- prisluhnili smo lahko poglobljenim klasičnim pevskim skladbam pa tudi šaljivim arijam iz znanih operet, ki so jih pevci v svojem znanem slogu odlično interpretirali!

Junij se tako izteka in izteklo se je tudi še eno uspešno šolsko leto! Poletje nam bo gotovo prijalo in nas napolnilo s svežo energijo za jesenske in zimske mesece, ko bo naša šola dopolnila 70 let!
BLP
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.