Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
2°C | 19°C
četrtek, 27.09.2018
4°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 28°C
sobota, 29.09.2018
14°C | 21°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Brezplačni 20-urni jezikovni tečaji


ŠOLSTVO

| |
24.04.2017      11:14
A A

Brezplačni 20-urni jezikovni tečaji


Na Ljudski univerzi Ajdovščina v okviru Programa za dvig temeljnih kompetenc prebivalstva, ki ga financira Občina Ajdovščina, že od januarja potekajo 20-urni brezplačni jezikovni tečaji, in sicer začetni in nadaljevalni tečaji angleščine in italijanščine ter začetni tečaji nemščine, ruščine, španščine in slovenščine.


Foto: Samo Trebižan
Foto: Samo Trebižan
Deli:

Zanimanje za tečaje tujih jezikov je bilo veliko, saj se je posameznega tečaja udeležilo dvajset ali več slušateljev, z izjemo tečajev ruščine in slovenščine za tujce, ki ju je redno obiskovalo dvanajst udeležencev. Odzivi udeležencev že zaključenih tečajev in tistih, ki še potekajo, kažejo na to, da je bil program odlično sprejet. Pri tem udeleženci poudarjajo tudi kakovost in strokovnost izvedbe tečajev ter pomen druženja, ki ga ti omogočajo. Želijo si še več podobnih brezplačnih aktivnosti, saj si nekateri tečajev sicer ne bi mogli privoščiti. Posebno zanimanje pa so izrazili za nadaljevanja zaključenih tečajev.

Cilj programa je pripraviti in izvesti neformalne izobraževalne programe za izboljšanje temeljnih kompetenc odraslih, s poudarkom na ranljivih ciljnih skupinah (manj izobraženi, brezposelni, starejši, priseljenci), saj rezultati zadnje raziskave spretnosti odraslih v Sloveniji kažejo, da je potrebna krepitev usposabljanja odraslih v smislu vseživljenjskega učenja še posebej tam, kjer gre za nižjo izobrazbeno raven in se kaže manjša stopnja usposobljenosti ter prilagodljivosti usposabljanja. 

Programi so zasnovani tako, da omogočajo udeležencem pridobivanje ključnih kompetenc, med katere spadata tudi komunikacija v tujih jezikih in učenje slovenščine kot tujega jezika.

Z izvedbo teh programov pospešujemo vključenost odraslih v vseživljenjsko učenje ter izboljšujemo kompetence, ki jih potrebujejo zaradi potreb trga dela, večje zaposljivosti in mobilnosti ter osebnega razvoja, vključenosti in delovanja v sodobni družbi.

Tanja Badalič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Vipavi
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica kreativnega pisanja
28.09.2018 | Kultura
Noč ima svojo moč v Ajdovščini

Bodite prvi pri oddaji mnenja.