Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
2°C | 10°C
ponedeljek, 19.11.2018
4°C | 8°C
torek, 20.11.2018
5°C | 7°C
sreda, 21.11.2018
1°C | 13°C
četrtek, 22.11.2018
3°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 8h
V nedeljo dopoldne bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini še presegali hitrost 100 km/h.
2°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

20 let šolskega godalnega orkestra


ŠOLSTVO, DOGODKI, UMETNOST

| |
21.04.2017      12:46
A A

20 let šolskega godalnega orkestra


Glasbena šola Vinka Vodopivca Ajdovščina letošnjo pomlad obeležuje 20-letno tradicijo godalnega orkestra. V šolskem letu 1996/97 je takratna profesorica violončela, Aleksandra Čano Muharemović zbrala deseterico mladih nadebudnih godalcev in ustvarila prvi šolski godalni ansambel na Ajdovskem. Ta se je zaradi velikega zanimanja učencev z leti razširil in preoblikoval v godalni orkester.


Deli:

Številne generacije mladih godalcev so tako tekom 20-letnega skupinskega muziciranja z različnimi dirigenti (Ino Lavrovo, Markom Kodeljo in Sanjo Kaluđerović) poustvarile nemalo skladb - od klasičnih do modernih in filmskih ter z njimi popestrile mnoge koncerte, prireditve, srečanja, revije in tekmovanja. Na ta način mladi glasbeniki že dve desetletji vztrajno in uspešno nabirajo bogate izkušnje, sklepajo nova prijateljstva in poznanstva ter odkrivajo kraje širom Slovenije. Člani šolskega godalnega orkestra se z zaključkom izobraževanja na nižji glasbeni šoli od orkestra poslovijo, a mlajše generacije učencev z vsakim novim šolskim letom v skupino prinesejo nov in svež veter. Pa vendar, nekateri izmed bivših učencev še vedno radi igrajo na svoj inštrument in se z veseljem vrnejo k skupinskemu muziciranju. Tako danes v orkestru redno sodelujeta dva bivša učenca, občasno pa se jima pridruži še kakšen. Želja za prihodnost je, da bi učenci vztrajali v orkestru tudi po končani nižji glasbeni šoli in tako še naprej gojili ljubezen do skupinskega muziciranja in druženja s sovrstniki.

Godalni orkester, ki danes deluje pod taktirko mlade uspešne violistke, domačinke Polone Praček, bo svoj jubilej obeležil s slavnostnim koncertom v petek, 12. maja 2017 ob 19. uri v Kulturnem domu v Vipavi. S klasičnimi melodijami Vivaldija, Mozarta in Glinke, modernejšima Joplinom in Sugárjem, kančkom filmske in pop glasbe v priredbi domačega skladatelja in pedagoga Miroslava Paškvana ter s številnimi solisti, se nam obeta nepozaben glasben in za marsikaterega poslušalca tudi nostalgičen večer.

Prisrčno vabljeni!

Ana Knez
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.