Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, deloma plohe in nevihte, ki so že zajele severozahodne kraje, se bodo razširile na vso Slovenijo ter od severa ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju še do 33 stopinj C.
21°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
21°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

November na MDPM


OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI

| |
24.11.2015      12:35
A A

November na MDPM


November na našem društvu se je pričel z nenavadnim obiskom. Obiskale so nas 3 zimske botre iz Ljubljane, ki so nam prinesle pismo Dedka mraza, po pošti pa smo prejeli tudi pismo Božička. Oba zimska moža sta nas prosila, če jima bomo pomagali pri letošnjem obdarovanju otrok, zato je ta mesec že mineval v pripravah na decembrski čas obdarovanja.


Delavnica Oživimo papir - reciklirane škatle
Delavnica Oživimo papir - reciklirane škatle
Deli:

Seveda pa z mislimi nismo bili le pri darilih. V novembru vsako leto poteka tudi Festival Hiše mladih in zopet smo se z veseljem odzvali povabilu Mladinskega centra za pripravo delavnic za osnovnošolce. Ker čas festivala, od 16. do 22. novembra, ni počitniški čas, smo k sodelovanju povabili ajdovski osnovni šoli in tako se je delavnic, ki so potekale v duhu recikliranja, udeležilo prek 80 otrok. Otroci so za ponovno uporabo pripravili odpadne škatle, odpadne deščice in ustvarjali iz materialov, ki so jih nabrali v naravi, ter preživeli zanimiv šolski dan.

V novembru se je zvrstilo tudi nekaj drugih dogodkov. Naši prostovoljci in sodelavci, ki se kot vzgojitelji ali vodje udeležujejo letovanj, so se odpravili na izobraževanje za vodje in animatorje letovanj v Pacugu, v MC Hiša mladih je potekal dogodek ''Rastimo skupaj'', ki so se ga udeležili tudi mladi parlamentarci, izšel je zbornik ZPMS ob 25-letnici TOM telefona, udeležili smo se delovnega sestanka regijskih koordinatorjev projekta Evropa v šoli.

V soboto, 21. novembra, so nas obiskali tudi predstavniki društev, ki jih povezuje Zveza prijateljev mladine Krško. Ogledali so si znamenitosti Vipavske doline in Hišo mladih, kjer so si s predstavniki našega društva na delovnem posvetu izmenjali mnenja in izkušnje o aktivnostih in  delu v naših društvih, sodelovanju med društvi ter različnih temah, ki so skupne vsem nevladnim organizacijam.

Maša Čibej

MDPM Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.