Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

jasno
Danes bo sončno. Pihal bo šibek veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 29, na Primorskem do 32°C.
16°C | 32°C
petek, 15.08.2018
18°C | 31°C
sobota, 17.08.2018
15°C | 32°C
nedelja, 18.08.2018
16°C | 33°C
ponedeljek, 19.08.2018
16°C | 34°C
Opozorila
Četrtek, 16.8.2018 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Največ, kar lahko podariš, je čas


ŠOLSTVO, PROSTOVOLJSTVO

| |
24.06.2017      17:31
A A

Največ, kar lahko podariš, je čas


Ena izmed stvari, ki me je navdušila na Škofijski gimnaziji Vipava, je zagotovo možnost prostovoljstva v Ciriusu – centru za otroke s posebnimi potrebami. Že na informativnem dnevu in dnevu odprtih vrat so nam predstavili projekt Postani moj prijatelj, pri katerem prostovoljec dobi svojega novega prijatelja s posebnimi potrebami in ga nato enkrat na teden obišče, se druži z njim in tako njemu in tudi sebi polepša dan.


Deli:

Poglobljeno predstavitev projekta in centra samega pa smo bili deležni v Ciriusu, kjer so nas tudi seznanili s svojimi učenci. Najbolj me je presenetilo, kako so se nas otroci razveselili, četudi smo prišli le za nekaj minut.

Enkrat v oktobru sem se po posvetovanju s tamkajšnjo psihologinjo odločila, da postanem prostovoljka in prijateljica nasmejane Tamare. K njej na obisk sem prihajala skoraj vsak petek po šoli in moram priznati, da nikoli ni bilo dolgočasno. Skupaj sva sestavljali lego kocke, puzzle, se igrali s punčkami, lovili in igrali namizni nogomet. Všeč mi je bilo vedno veselo razpoloženje v Centru, predvsem zaradi tamkajšnjih otrok, seveda, ki so se brezskrbno vsi skupaj družili, igrali in smejali.

Čez leto so poleg srečanj z novimi prijatelji potekala tudi razna srečanja prostovoljcev, namenjena deljenju izkušenj, reševanju morebitnih problemov, druženju ter zadnjih nekaj srečanj tudi pripravam na Festival prostovoljstva v Ljubljani.

Ko tako gledam nazaj, je bila to zagotovo pozitivna izkušnja, kjer sem spoznala, da že tolikokrat povedana misel Največ, kar lahko podariš, je čas še kako drži.

 

Anja Bole
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.