Logo MojaObčina.si
DANES
16°C
0°C
JUTRI
14°C
5°C
Oceni objavo

Pri Božičku v Žapužah se je zbralo mnogo otrok

Ob prihodu zime pridejo tudi dobri možje. Letos zime ni od nikjer in otroci so se zbali, da tudi Božička letos ne bo. A on vedno pride do pridnih in razigranih otrok in tudi letos je prišel. Ker je bilo toplo, so mu tekle potne kaplje s čela, a svoje poslanstvo je dobro izpolnil.

Pred domom krajanov v Žapužah ga je pričakala množica šestdesetih otok. V lepem vremenu so prišli Božičku naproti že prej in se vključili v otroško delavnico, ki jo je vodila Janja. V dvorani so se med čakanjem poigrali z barvami ter nalepkami in ustvarjali pisane vazice.

Završalo je med otročadjo, ko so rjavi konji pripeljali Božička. Kaj nam je prinesel? Lepo je pozdravil in s pomočniki razdelil darilca, ki so jih otroci skrbno čuvali do doma. Ko so bili vsi obdarjeni, so se najmlajši približali Božičku in so v krogu skupaj zapeli. Obljubil je, da prihodnje leto spet pride in zagotovil, da tudi zima pride za njim. Najbolj radovedne je z vprego popeljal po vasi en krog in veselje je bilo nepozabno.  

Aleš Brecelj

Oglejte si tudi