Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Poletje v knjižnici in s knjižnico


OBVESTILA

| |
30.06.2015      16:36
A A

Poletje v knjižnici in s knjižnico


Med poletjem zaposleni v Lavričevi knjižnici v osrednji knjižnici in v enotah opravljajo naloge, za katere med letom ni časa (odpisi gradiva, urejanje in prenos knjižnega fonda, pospravljanje, opremljanje fonda, priprava novih programov, investicijske naloge, dograjevanje informacijskega omrežja, usposabljanje in druge). Pa ne samo to - tudi letos so poskrbeli, da malčkom in njihovim staršem, tako mladim kot odraslim, tudi čez poletje ne bo dolgčas. Poglejmo!


Deli:
V osrednji knjižnici v Ajdovščini na poletni stojnici že čaka poletno branje, ki je na voljo tudi v drugih enotah.

V AJDOVŠČINI vabijo v juliju USTVARJALNI ČETRTKI – vsak četrtek ob 10.00 dopoldan. Že poimenovanja so imenitna: Postal sem knjižnični detektiv (iskanje zaklada v knjižnici); Spremenimo knjižnico v podvodno kraljestvo (udeleženci bodo okrasili knjižnico po svojem okusu); priljubljeni veterinar dr. Anton Lavrenčič se bo pogovarjal z obiskovalci o hišnih ljubljenčkih - psih in mačkah, kar bo zagotovo pritegnilo tudi starejše; Ojej, kje sem že ostal? je delavnica, namenjena izdelavi knjižnih kazalk. Pa še tale: Izdelaj svoj avtomobilček in se udeleži dirke na dvorišču knjižnice! Seveda – tu je tudi obilica knjig, slikanic, družabnih igric …

V juniju so v krajevni knjižnici v Vipavi začeli  Vipavski ponedeljki. Ti se nadaljujejo tudi v juliju, začnejo ob 10.00 dopoldan. Namenjeni so otrokom, ki bodo v družbi sodelavke Rebeke prisluhnili še kako zanimivim pravljicam in se začudili, česa vse so se naučili v ustvarjalnicah. Kratkočasili se bodo v ABC igralnici in z družabnimi igrami.

Tudi v Podnanosu se otroci lahko vsako sredo ob 10.30 v juliju udeležijo atraktivnih dejavnosti (tudi tu so se odvijale že v juniju). Seveda, vedno dobijo za navrh tudi pravljico. Vodita jih Sara in Erika.

Knjiga na bazenu je redna kulturna obogatitev poletja, ki jo pripravlja knjižnica v sodelovanju z Zavodom za šport. Tudi letos boste na letnem kopališču – ob vhodu pri recepciji – lahko pobrskali po kaki knjigi, reviji, leksikonu …

Knjižnjica ob Hublju je letos odprla »vrata« tretjič v senci na bregu Hublja ob knjižnici. Na voljo so dnevni časopisi, revije, knjige, slikanice za otroke, v dvorišču knjižnice pa so igrala.

Dogodki v knjižnici in v njenih enotah so seveda brezplačni. Več podrobnosti o dogajanju in možnostih, ki vam jih ponuja knjižnica, najdete na spletni strani Lavričeve knjižnice Ajdovščina.

POLETNI URNIK LAVRIČEVE KNJIŽNICE IN NJENIH ENOT

S 1. julijem stopi v Lavričevi knjižnici Ajdovščina in v njenih enotah v veljavo POLETNI URNIK. Tega je sprejel Svet zavoda. Odpiralni čas je v enotah knjižnice naslednji.

AJDOVŠČINA

PONEDELJEK, TOREK: 10.00 do 18.00

SREDA, ČETRTEK, PETEK: 8.00 do 16.00

Sobota: Zaprto

VIPAVA

PONEDELJEK: 8.00 do 14.00

SREDA: 15.00 do 18.30

Petek: Zaprto

PODNANOS

SREDA:11.00 do 14.00

Petek: Zaprto

DOBRAVLJE

SOBOTA: 9.00 do 11.30 (urnik ostaja nespremenjen)

POTUJOČA KNJIŽNICA

V juliju in avgustu ni terena, znova gre na pot 7. septembra.

Odpiralni čas je objavljen na spletnih straneh Lavričeve knjižnice.

Prijeten dopust in lepe počitnice vam želijo vaše knjižničarke in knjižničarji!

AL

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.