Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
22°C
11°C
JUTRI
21°C
12°C
Deli
7107

49. romanje starejših, bolnih in invalidov na Brezje

Tretja sobota v juniju je že skoraj pol stoletja dan, ko se srečajo starejši, bolni in invalidi na Brezjah pri Mariji Pomagaj. Organizator srečanja je revija Ognjišče, v posameznih krajih pa organizacijo prevoza in druženja prevzamejo številne skupine, tudi Karitas. Kako je to romanje med našimi občani pričakovano priča že podatek, da sta iz naše dekanije šla pred desetimi leti na Brezje dva avtobusa romarjev, letos pa kar šest, preko 300 romarjev in njihovih spremljevalcev se je pridružilo več kot 4000 romarjem iz celotne Slovenije.

Na Brezjah je organizacija zelo dobra, saj mladi in odrasli skavti pričakajo romarje z vozički pri avtobusih in jih odpeljejo na prizorišče. Veliko pomočnikov vseskozi ponuja vodo, čaj in kavo, vendar je glavna vsebina molitev in veliko, veliko petja. Letos je mašo daroval škof Franc Šuštar, ki je skupaj z drugimi duhovniki vsem, ki so to želeli podelil zakrament maziljenja. Po maši je bil čas za druženje in osebno molitev. Mnogi so bili deležni stiska roke prijateljev in znancev, s katerimi so se spoznali prav na tem romanju, še posebej pa gospoda škofa Šuštarja in predsednika Državnega zbora RS gospoda Milana Brgleza. Kasneje je  duhovni hrani sledila tudi hrana za telo. Pet avtobusov s 271 romarji je nadaljevalo z dobrim kosilom pri Marinšku v Naklem. Ko smo odhajali mi je ena gospa rekla: »Zapišite me že za prihodnje leto, ker bom takrat praznovala 90 let.« Zaradi takih in podobnih besed je delo in skrb več kot poplačano.

 

Jožica Ličen

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi