Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
2°C | 20°C
četrtek, 25.09.2018
6°C | 20°C
petek, 27.09.2018
3°C | 24°C
sobota, 28.09.2018
8°C | 28°C
nedelja, 29.09.2018
14°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

49. romanje starejših, bolnih in invalidov na ......


DOGODKI, DRUŠTVA, VERSKE

| |
26.06.2017      10:33
A A

49. romanje starejših, bolnih in invalidov na Brezje


Tretja sobota v juniju je že skoraj pol stoletja dan, ko se srečajo starejši, bolni in invalidi na Brezjah pri Mariji Pomagaj. Organizator srečanja je revija Ognjišče, v posameznih krajih pa organizacijo prevoza in druženja prevzamejo številne skupine, tudi Karitas. Kako je to romanje med našimi občani pričakovano priča že podatek, da sta iz naše dekanije šla pred desetimi leti na Brezje dva avtobusa romarjev, letos pa kar šest, preko 300 romarjev in njihovih spremljevalcev se je pridružilo več kot 4000 romarjem iz celotne Slovenije.


Deli:

Na Brezjah je organizacija zelo dobra, saj mladi in odrasli skavti pričakajo romarje z vozički pri avtobusih in jih odpeljejo na prizorišče. Veliko pomočnikov vseskozi ponuja vodo, čaj in kavo, vendar je glavna vsebina molitev in veliko, veliko petja. Letos je mašo daroval škof Franc Šuštar, ki je skupaj z drugimi duhovniki vsem, ki so to želeli podelil zakrament maziljenja. Po maši je bil čas za druženje in osebno molitev. Mnogi so bili deležni stiska roke prijateljev in znancev, s katerimi so se spoznali prav na tem romanju, še posebej pa gospoda škofa Šuštarja in predsednika Državnega zbora RS gospoda Milana Brgleza. Kasneje je  duhovni hrani sledila tudi hrana za telo. Pet avtobusov s 271 romarji je nadaljevalo z dobrim kosilom pri Marinšku v Naklem. Ko smo odhajali mi je ena gospa rekla: »Zapišite me že za prihodnje leto, ker bom takrat praznovala 90 let.« Zaradi takih in podobnih besed je delo in skrb več kot poplačano.

 

Jožica Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Vipavi
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica kreativnega pisanja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.