Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

delno oblačno
Danes bo na Primorskem in v gorah precej jasno, na Primorskem bo pihala šibka burja. V notranjosti Slovenije bo sprva pretežno oblačno, čez dan pa se bo ponekod jasnilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem do 19 °C.
10°C | 18°C
četrtek, 15.11.2018
6°C | 16°C
petek, 16.11.2018
5°C | 13°C
sobota, 17.11.2018
5°C | 13°C
nedelja, 18.11.2018
4°C | 11°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

23. letni pohod na Čaven


DRUŠTVA

| |
28.08.2016      15:57
A A

23. letni pohod na Čaven


Prvo avgustovsko nedeljo, kot je že v navadi, smo se zbrali na Čavnu, vsi, ki nam je naš Čaven najlepši in najbolj prijazen vrh, ker je naš, ker je simbol delovanja našega planinskega društva, ki vztraja na svoji poti že več kot 110 let. To je častitljiva starost in v takem času se lahko zgodi marsikaj. Tudi naše društvo ni bilo brez vzponov in padcev, vendar se je vedno znalo dvigniti. Prav to dolgo pot, svetlobe in teme, smo počastili pohodniki, ki smo se tisto avgustovsko nedeljo zbrali na Čavnu.


Deli:

Prišli smo z različnih strani, vse poti so dobro označene in očiščene. Vzdušje pred Bavčerjevo kočo na Čavnu je bilo vedro že v zgodnjih jutranjih urah in tako je ostalo do sočnega zahoda, ki je tistega dne grelo tudi prazniku v pozdrav.

V kulturnem programu se je oglasila pesem pevskega zbora Castrum. Učenci OŠ Danila Lokarja Ajdovščina so za dan prekinili svoj počitniški oddih in z učiteljico Izidoro Ferfolja prišli na Čaven, kjer so s pesmijo in besedo počastili praznični dan.

Starosta med ajdovskimi planinci Drago Ergaver je pojasnil, zakaj in kako se je organiziral pohod na Čaven. Nastal je kot vzporednica spominskemu pohodu na Golake. S svojo jedrnato besedo je pohvalil trud in delo vseh planincev, ki zmorejo in hočejo, predvsem prostovoljno, ohranjati in dvigati ajdovsko planinstvo. Poudaril je, da bi morali biti mladi nosilci prihodnosti, tudi na področju planinstva. Temu je posvečen trud vseh, ki se zavedamo, da je potrebno mladim pokazati ljubezen do narave, skrb zanjo, skrb za svoje zdravje in ljubezen do sočloveka. To in še marsikaj lepega so cilji planincev.

Predsednik Planinskega društva Ajdovščina Cvetko Ušaj je pohodnikom zaželel veselo dobrodošlico na Čavnu.

Vedro in veselo je bilo tudi po kulturnem programu, kajti letos so druženje popestrile tudi tekmovalne igrice za otroke in za odrasle. Zmagovalci so bili nagrajeni; smeh in vedrina pa sta zaobjela vse, tekmovalce in navijače. Torej smo bili nagrajenci vsi.

Pohod na Čaven se je zaključil z obljubo, da se bomo še srečali na Čavnu in na Golakih.
Irena Šinkovec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 202
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.