Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 28°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

22. Letni pohod na Čaven


DRUŠTVA

| |
13.08.2015      9:58
A A

22. Letni pohod na Čaven


Pogled proti Čavnu v nedeljskem jutru, 2. avgusta 2015, je bil žalosten. Vrh je bil zavit v meglo, ki je segala skoraj v dolino. Zvestih prijateljev Čavna vreme ni odvrnilo, da se ne bi podali že na 22. letni pohod na Čaven. Prihajali so iz vseh smeri, največ s Predmeje, in sicer po Slovenski planinski poti (SPP), ki je bila v letošnjem letu lepo obnovljena.


Deli:

Na Čavnu se je zbralo preko sto pohodnikov domačinov in tudi planincev iz širše okolice. Med njimi je bil tudi Branko Božič, ki se je letnega pohoda udeležil dvajsetkrat. V znak zvestobe mu je Planinsko društvo Ajdovščina podelilo medaljo in pisno priznanje. Vse pohodnike sta pridno beležila dolgoletna planinca Cvetka in Drago Ergaver. Stalni spremljevalci pohodov so tudi naši gorski reševalci, ki to nedeljo, na srečo, dela niso imeli.

Večina pohodnikov se je na Čavnu, ob kramljanju in zvokih domače glasbe, zadržalo do popoldneva, saj se je vreme iz ure v uro izboljševalo in posijalo je tudi sonce.

Ob 11. uri je pohodnike pozdravil podpredsednik društva Vladimir Lemut. Poudaril je, da smo planinci na Čavnu kot doma, kjer se stikajo vplivi morja in planin. Čaven čutimo kot otok sredi lepote in veselja. Vse to nas vabi, da ga pogosto obiščemo, nekateri skoraj vsak dan, mnogi med nami pa gotovo vsak teden.

Organizirani pohodi, to so trije na leto, pa so z namenom, da se prijatelji srečamo, pogovorimo in poveselimo. Tudi beseda ima tu večji pomen. Naj tako tudi ostane.

Marjana S.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.