Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo na vzhodu sprva precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Dopoldne se bodo na zahodu pričele pojavljati krajevne padavine, deloma nevihte, ki se bodo čez dan krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 9h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Ob polni luni na Mali Golak


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
30.01.2013      12:48
A A

Ob polni luni na Mali Golak


Lansko leto nam ga je onemogočil dež - letos nas je na prvem pohodu na Mali Golak sprejela in navduševala prava zimska pravljica.


Deli:

Športno društvo Slano blato Lokavec se je v začetku novega leta odločilo, da v okviru svojega osnovnega poslanstva, to je organiziranja športno - rekreativnih prireditev, poskusi nekaj novega. Tako smo v petek, 25. januarja 2013, organizirali  prvi nočni pohod ob polni luni na Mali Golak. Pohoda se je udeležilo 25 motiviranih pohodnikov, ki jih niso zmotili niti tema niti mraz niti burja.

Na pot smo krenili s Predmeje ob 19. uri. Na slabe vremenske razmere smo ob dobrem vzdušju hitro pozabili in v dobri uri in pol smo bili že na vrhu Golaka. Zaradi zelo hladnega ozračja na vrhu nismo predolgo mirovali, po okrepčilu in skupinski fotografiji smo se hitro odpravili  v dolino.

Po ljudskem izročilu velja, da Luna daje, povečuje, oživlja in spreminja, in resnično ima hoja ob polni luni poseben čar. Če ne drugače nas je Luna spremenila vsaj toliko, da smo bili bogatejši za lepo izkušnjo.

 

Blaž Lokar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.