Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
18°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
19°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 32°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 33°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 9h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

44 odtenkov čaja


KULTURA, DOGODKI

| |
03.12.2015      15:16
A A

44 odtenkov čaja


Lavričeva knjižnica Ajdovščina vas v torek, 8. decembra ob 18.30, vabi na predstavitev knjige MOJMIRJA ŠIFTARJA. Na svetu ne obstaja veliko kuharskih knjig, ki bi bile posvečene čaju - vsega kakih pet. Pod novo knjigo, ki spaja čarobni napitek z vrhunsko kulinariko, se podpisuje mladi »chef« MOJMIR ŠIFTAR. Privlačno oblikovana knjiga »44 odtenkov čaja«, ki se v naslovu spogleduje s slovitimi »50 odtenki sive«, je izšla letos spomladi in doživela veliko zanimanje strokovne in splošne javnosti.


Deli:

V njej je avtor predstavil 44 izvirnih receptov za pripravo jedi, pri katerih se kot glavne sestavine uporabljajo čaji in čajne mešanice. »Vsak čaj ima svoj odtenek barve, okusa in arome, zato se z živili lahko spoji v edinstveno kombinacijo jedi,« pravi Šiftar, ki je čaje vključil že v svoje diplomsko delo.

Da je začel potovanje po doslej še neraziskani poti in razmišljati o tem, kako vključiti čaje v pripravo jedi, je bil ključen paket s čaji, ki ga je prejel od družbe ERILO d.o.o. s sedežem v Ajdovščini. Ta je knjigo tudi založila.

Mojmir Šiftar kljub mladosti sodi med najboljše slovenske kuharje - vrsto let je bil kapetan slovenske mladinske kuharske reprezentance in je kljub mladosti prejemnik številnih priznanj. Obeta se zanimiv večer.

VABLJENI TUDI NA ČAJANKO!
Lavričeva knjižnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.