Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
36°C
19°C
JUTRI
36°C
19°C
Deli
2026

21. Velikonočni pohod na Malo goro spet pritegnil veliko število pohodnikov

PD Ajdovščina, planinska sekcija Kamnje je letos na Velikonočni ponedeljek pripravila že 21. Velikonočni pohod na Malo goro. Napovedano prekrasno vreme je na razgledno planoto nad Vipavsko dolino pritegnilo številne pohodnike, od blizu in daleč. Zaradi snega je bila cesta na Čaven žal neprevozna, zato so mnogi morali letos prehoditi nekoliko daljšo pot. Očitno pa jim to ni predstavljalo večjega problema, saj se je na Malo goro povzpelo zares veliko družin z majhnimi otroki. Med številnimi pohodniki je bilo moč opaziti tudi precejšnje število mladih iz okoliških vasi, kar je lepa spodbuda za organizatorje pohoda in planinstva nasploh. Prav tako se je pohoda udeležilo kar nekaj večjih organiziranih planinskih skupin, ki so jih organizatorji tudi predstavili. Vsi, ki so se povzpeli do koče na Mali gori pa so se lahko že tradicionalno okrepčali s polento in »košenino« ter kislim mlekom. S strani organizatorja so bili nagrajeni »posebni« udeleženci - najmlajša in najstarejši udeleženec so prejeli slasten kolač, ki so ga pripravile domače gospodinje. Sončno vreme, druženje in klepet s planinskimi prijatelji pa so bili razlogi, da so se planinci na Mali gori zadržali še dolgo po koncu krajšega kulturnega programa. Za konec naj povemo, da so člani planinske sekcije Kamnje vse udeležence že letos povabili na 22. Velikonočni pohod naslednje leto.

Besedilo in foto: GV

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi