Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
0°C | 13°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
7°C | 13°C
petek, 24.11.2017
5°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Obisk parlamentov v Bruslju in Luksemburgu


DOGODKI

| |
10.04.2014      8:48
A A

Obisk parlamentov v Bruslju in Luksemburgu


Na povabilo pisarne evropskega poslanca NSi Lojzeta Peterleta in njegovega asistenta Andreja Černigoja iz Vipavskega Križa smo 'z vseh vetrov zbrani', od dijakov do upokojencev, 31. marca 2014 obiskali parlament v Bruslju in prevajalsko središče v Luksemburgu.


Deli:

Kljub zelo dolgi poti do Belgije smo udeleženci obiska središč Evropske unije z veliko energije in radovednosti pričakali srečanje z gospodom Peterletom in njegovimi asistenti. Seznanil nas je z aktualnim delom, odgovarjal na naša vprašanja, se poveselil ob harmoniki in tudi sam zaigral slovensko himno na svoje orglice. Peterle je letošnji dobitnik parlamentarne nagrade MEP Award v kategoriji zdravje, saj si zavzeto prizadeva za reševanje problemov s področij okolja, javnega zdravja in varnosti hrane. Poleg tega je ugleden član odbora za zunanje zadeve in politiko EU ter vodja nekaterih opazovalnih misij.

Zvečer pa nas je na sedežu prevajalcev v Luksemburgu pričakal gospod Valter Mavrič, doma iz Šlovrenca v Goriških brdih, ugleden prevajalec, tolmač in vodja vseh štiriindvajsetih prevajalskih skupin evropskega parlamenta. Skrbi za profesionalnost prevodov zakonodajnih dokumentov, resolucij, administrativnih zadev … za potrebe poslancev in držav članic. Pričakal nas je v zgodovinski dvorani prvega evropskega parlamenta v družbi šestih kolegov prevajalcev, ki so v enournem izvajanju predstavili svoje delo. Slovenski prevajalski oddelek šteje 29 članov, razdeljenih v tematske skupine, z odličnim poznavanjem materinščine in tujih jezikov. Gospod Mavrič je prisotne nagovoril, naj preko spleta spremljajo aktivnosti Slovencev v evropskih institucijah, saj so le-te namenjene državljanom v domovini.

Nadja Pregeljc, organizatorka obiska parlamentov

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.