Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 17.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. V hribovitem svetu zahodne Slovenije ni izključena kakšna manjša ploha ali nevihta. Najvišje temperature bodo od 26 do 32 °C.
16°C | 32°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 33°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 34°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 34°C
torek, 21.08.2018
18°C | 35°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Župniki na kavi pri županu


OBČINSKE, VERSKE

| |
05.03.2018      12:04
A A

Župniki na kavi pri županu


Župan Tadej Beočanin in podžupan Alojzij Klemenčič sta sprejela župnike ajdovske občine. Pogovor je tekel predvsem na temo možnega sodelovanja z lokalno skupnostjo.


Deli:

»Duhovniki po župnijah ste v najbolj neposrednem stiku z ljudmi, zaznavate tako njihove vesele dogodke kot življenjske probleme ter jim pomagate pri reševanju težav,« je dejal župan Tadej Beočanin ob sprejemu župnikov, ki jih je vodil dekan vipavske dekanije Franc Likar, sicer ajdovski župnik. Ob tem se je župan župnikom zahvalil, da ob svojem pastoralnem delu spodbujajo dobro v ljudeh.

Podžupan Alojzij Klemenčič pa je podal nekaj koristnih informacij – o občinskih javnih razpisih za obnovo kulturne dediščine ter za podporo mladinskim dejavnostim, preko katerih lahko črpajo sredstva za obnovo sakralnih spomenikov in za svoje delo z mladimi. Župnike je zanimal tudi projekt participativnega proračuna Moja pobuda, spraševali pa so tudi o novem odloku o pogrebni in pokopališki dejavnosti. Župniki so pozdravili srečanje, ki krepi že sicer dobre odnose z lokalno skupnostjo. Ob koncu sta župan in podžupan poudarila, da so vrata občine vedno odprta za vsa vprašanja in težave, s katerimi se srečujejo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.