Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

JUTRI
5°C
-6°C
PON.
7°C
0°C
Deli
8736

Za ureditev Kastre kar 12 idej

Občina Ajdovščina je novembra objavila javni natečaj za izbiro najboljše idejne rešitve za ureditve Lavričevega trga v Ajdovščini. V predpisanem času je prispelo kar 12 rešitev. Postopek je vodila Zbornica za arhitekturo in prostor Slovenije, v Ljubljani je bilo tudi odpiranje projektnih nalog.

Gre za javni, projektni, anonimni, odprti, enostopenjski arhitekturni natečaj za izbiro strokovno najprimernejše rešitve za ureditev Kastre. Z njim želi občina pridobiti najboljšo arhitekturno zasnovo za celovito prenovo odprtih javnih površin v starem mestnem jedru na območju Kastre, s poudarkom na ureditvi Lavričevega trga in vstopnih ulic nanj.

Nagradni in odškodninski sklad znaša 21.500 evrov, prva nagrada pa 5.000 evrov. Posebna komisija, ki jo je imenoval župan Tadej Beočanin, rešitve že pregleduje in ocenjuje. Rezultati in z njimi rešitve bodo znani v prvi polovici februarja. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!