Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
7°C
2°C
JUTRI
8°C
-2°C
Deli
8209

Štipendije za lokalno pomembne ali deficitarne poklice

Občina Ajdovščina od leta 2014 podeljuje štipendije, ki so namenjene spodbujanju izobraževanja dijakov in študentov za lokalno pomembne ali deficitarne poklice ter vzpostavljanju enakih možnosti za izobraževanje. Doslej sta bili razpisani po dve štipendiji na leto, v letošnjem letu pa bodo na voljo štiri štipendije.

Lokalno pomembne ali deficitarne poklice na podlagi Pravilnika o štipendiranju ter nagradah za izjemne dosežke in uspehe dijakov in študentov v začetku koledarskega leta s sklepom določita odbora Občinskega sveta, ki pokrivata področje gospodarstva in družbenih dejavnosti na podlagi podatkov o potrebah trga dela.

Za leto 2017 sta tako kot deficitarna poklica določena strojni tehnik (SŠ) in elektrotehnik (SŠ). Javni razpis za dodelitev štipendij bo objavljen v mesecu septembru, občina pa bo letos razpisala 4 štipendije za lokalno pomembne ali deficitarne poklice.

js

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij