Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občinske štipendije bodočim inženirjem


ŠOLSTVO, OBČINSKE

| |
22.01.2016      10:39
A A

Občinske štipendije bodočim inženirjem


Občina Ajdovščina bo v letu 2016 preko razpisa podelila dve štipendiji bodočim inženirjem strojništva, elektrotehnike ali računalništva. Podelila bo še deset štipendij dijakom in študentom iz socialno šibkih družin.


Deli:

Ajdovski občinski svet je na zadnji seji sprejel Izvedbeni načrt Strategije za mlade za leto 2016, ki za letošnje leto določa razpis dveh štipendij za deficitarne poklice in desetih štipendij za dijake in študente iz socialno in ekonomsko šibkih družin. Oba pristojna odbora – za družbene zadeve in za gospodarstvo – pa sta na podlagi Analize potreb gospodarstva po kadrih, izobraževanju in usposabljanju v občini Ajdovščina, ki jo je pripravila Ljudska univerza Ajdovščina, določila lokalno pomembne ali deficitarne poklice za namen štipendiranja. To so inženir strojništva, inženir elektrotehnike in inženir računalništva.

Občina Ajdovščina bo za šolsko leto 2016/17 preko razpisa podelila dve deficitarni štipendiji, prednost pa bodo imeli bodoči inženirji strojništva in elektrotehnike. Podelila bo tudi deset štipendij dijakom in študentom iz socialno šibkih družin. Razpis bo izšel septembra.

Občina Ajdovščina je lani prvič razpisala občinske štipendije. Z njimi želi mladim omogočiti takšno izobrazbo, ki jim bo omogočala lažji vstop na trg dela in jih spodbuditi k šolanju za poklice, ki jih v občini primanjkuje. Lani so bili kot deficitarni poklici opredeljeni logoped, zdravnik in zobozdravnik. Na razpis sta prišli dve vlogi - ena za logopeda in ena za zdravnika. Za deset razpisanih štipendij dijakom in študentom iz socialno in ekonomsko šibkejših družin je prispelo 22 vlog. Dodatno spodbudo želi občina dati šolajoči mladini še z nagradami za izjemne uspehe dijakov in študentov. Za prvo leto so bile sicer predvidene štiri nagrade (prispelo je 14 vlog), komisija pa je potem povišala število na pet.

sh, ep
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.