Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
21°C | 30°C
torek, 26.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 27.06.2017
17°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 31°C
petek, 29.06.2017
18°C | 27°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
21°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Sladoledi Leone v središču mesta


GOSPODARSTVO, OBČINSKE

| |
22.04.2016      10:00
A A

Sladoledi Leone v središču mesta


Plakati z vabilom na odprtje nove trgovine s sladoledi na dan šaljivcev in točno opoldne so bili opremljeni s pripisom, da ne gre za prvoaprilsko šalo. In res ni bila, saj se je pred nekdanjo prodajalno čevljev Alpine na Cesti 5. maja v Ajdovščini zbrala množica ljudi, ki so že nekaj minut potem, ko je v zvoniku ajdovske cerkev odbilo poldne, lizali sladolede Leone ajdovskega podjetja Incom.


Deli:

Direktorju Incoma Boštjanu Jerončiču je trak v novo prodajalno pomagal prerezati trak ajdovski župan Tadej Beočanin. Veseli ga, da bodo sladoledi iz Incoma Ajdovcem še bolj pri roki: »To je tudi v skladu z našimi željami, da bi se čim več vitalnih dejavnosti preselilo z obrobja v središče mesta.« Podjetje Incom je že doslej imelo industrijsko prodajalno v Ajdovščini in sicer v sklopu tovarne v industrijski coni na Mircah, s selitvijo v središče mesta pa so se približali tudi domačim kupcem. Lično urejena trgovina je seveda dobro založena s celotno paleto Incomovih izdelkov, seveda prednjačijo sladoledi, ki ji tržijo pod blagovno znamko Leone. Predvsem so mamljive akcijske cene izdelkov.  

Incom je sicer tretje največje podjetje v občini, takoj za Mlinotestom in Fructalom. Letni prihodki se bližajo desetim milijonom evrov, ki jih ustvarja približno 140 zaposlenih. Kot sladoledarji pa že nosijo zastavo v Sloveniji, saj ga naredijo več kot 16 milijonov litrov. Sledijo svetovnim trendom in se prilagajo specifičnim tržiščem, saj veliko izdelkov izvozijo ali jih prodajajo pod trgovskimi blagovnimi znamkami. Samo lani so na trg lansirali 60 novih izdelkov, pa ne samo sladoleda, pač pa tudi drugih zamrznjenih sladic.

ep
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.