Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno, zjutraj bo po nižinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem ob šibki burji do 12 °C.
9°C | 24°C
nedelja, 21.10.2018
10°C | 19°C
ponedeljek, 22.10.2018
5°C | 20°C
torek, 23.10.2018
6°C | 19°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Nova geodetska izmera v k.o. Budanje


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.08.2018      9:07
A A

Nova geodetska izmera v k.o. Budanje


Občina Ajdovščina je uspela na javnem razpisu Geodetske uprave RS za nove izmere, na katerem sta bili za urejanje izbrani dve katastrski občini v Sloveniji – Budanje in Rečica v Savinjski dolini.


Deli:

Katastrska občina Budanje obsega okoli 380 parcel in se razteza na 21 hektarih, med podatki v katastru in dejanskim stanjem na terenu pa je precej razhajanj. Cilj Občine Ajdovščina je predvsem urejanje mej cest in drugih javnih površin, sočasno pa se bo urejalo meje ostalih parcel.

Geodeti bodo najprej primerjali podatke iz katastra z dejanskim stanjem na terenu – prve meritve bodo opravili brez prisotnosti lastnikov ter ocenili natančnost. Sledili bodo pogovori z lastniki in lokalno skupnostjo ter mejne obravnave. V novi izmeri bodo urejene le tiste meje, za katere bodo lastniki podali ustrezno soglasje. Postopek v celoti vodi Geodetska uprava RS, Občina Ajdovščina bo aktivno sodelovala in prispevala polovico sredstev  – skupni strošek postopka bo okoli 35.000 evrov.

Lastniki parcel v Budanjah so zaprošeni za sodelovanje in aktivno vključevanje v postopek. Na Občini Ajdovščina bo na voljo tudi kontaktna oseba, ki bo skrbela za dober pretok informacij. Lastnikom s postopkom celovitega urejanja mej na območju ne bodo povzročeni nikakršni stroški, bo pa mogoče tekom postopka po bistveno nižjih cenah opraviti nekatere druge geodetske storitve, kot so razmejitve posameznih parcel, vpisi stavb v kataster stavb in podobno.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!