Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 35°C
sreda, 20.08.2018
17°C | 35°C
četrtek, 22.08.2018
19°C | 34°C
petek, 23.08.2018
19°C | 35°C
sobota, 24.08.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
35°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Medgeneracijsko povezani v učenju jezika


VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
29.12.2016      12:53
A A

Medgeneracijsko povezani v učenju jezika


Angleščina tako in drugače. Največkrat slišimo, da se angleško učijo otroci in mladi v obdobju šolanja, tako pa pozabimo na tiste, ki se angleščino učijo na tečajih, inštrukcijah in individualnih programih. Učenje angleščine pa je lahko zanimivo tako mladim in šoloobveznim otrokom, kot tudi odraslim in starejšim.


Angleščina za popotnike - zaključno srečanje v letu 2016
Angleščina za popotnike - zaključno srečanje v letu 2016
Deli:

V Črničah smo v začetku oktobra začeli s programom Angleščina za popotnike. V največji meri so se ga udeležili starejši odrasli in upokojenci, ki so želeli utrditi, ponoviti in se na novo naučiti angleškega besedišča in slovnice, da bi lahko potovali po svetu in se brez težav sporazumevali tudi v tujih deželah. Nekaj pa je bilo tudi udeležencev mlajše generacije. Tako smo v medgeneracijsko povezani skupini spoznavali osnovne slovnične strukture, besedišče povezano s potovanji, nastanitvami, orientacijo v mestu, hrano, poklici …
Ob igranju družabnih iger, reševanju delovnih listov, risanju, barvanju in pogovorih, smo se med seboj spoznali, nasmejali in seveda veliko tudi naučili. Ponedeljkove večerne ure so bile sproščene, polne zanimivih pogovorov, smeha in prijetnih besed.

Vsak udeleženec je imel možnost, da sodeluje po svojih zmožnostih in s tem pripomore k oblikovanju programa. Držali smo se reka, ki pravi, da več glav več ve. Skupaj smo se učili, si pomagali in spoznavali uporabnost angleškega jezika.
Delovne liste z razlagami, vajami in primeri pa so udeleženci tečaja prejemali tudi kot domačo nalogo z namenom, da doma učno snov ponovijo in utrdijo.
Sproščena oblika programa, ki smo jo izvajali v sklopu dejavnosti Centra medgeneracijskega učenja in deluje v okviru Ljudske univerze Ajdovščina, se je odvijala v Črničah in je predstavljala priložnost za vsakogar, ki se pri uporabi tujega jezika ni počutil najbolj domače, saj je na preprost način sodeloval, poslušal druge in s tem pridobival samozavest pri uporabi tujega jezika.

Tina Bajc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LJUDSKA UNIVERZA AJDOVŠČINA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


LJUDSKA UNIVERZA AJDOVŠČINA
LJUDSKA UNIVERZA AJDOVŠČINA
CESTA 5. MAJA 14
Tel:
Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.