Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 13.11.2018

oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod bo deloma jasno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter.
12°C | 17°C
sreda, 12.11.2018
11°C | 18°C
četrtek, 14.11.2018
8°C | 20°C
petek, 15.11.2018
7°C | 16°C
sobota, 16.11.2018
3°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 12.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Zavod IZRIIS na Srednji šoli Veno Pilon


SREDNJA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
28.03.2018      10:10
A A

Zavod IZRIIS na Srednji šoli Veno Pilon


Zavod IZRIIS je v četrtek, 15.3.2018, v sklopu serije delavnic programa 'Izberi zdravo življenje' obiskal dijake drugega letnika predšolske vzgoje. Njihov obisk je bil namenjen izobraževanju in osveščanju o škodljivih učinkih rabe tobaka ter aktivaciji mladih, da sami s svojimi dejanji prispevajo k zmanjševanju problematike. Program poteka pod okriljem Ministrstva za zdravje.


Deli:

Zavod IZRIIS že 15 let deluje na področju primarne preventive, preprečevanja zasvojenosti in varovanja zdravja otrok in mladostnikov. Pri tem sodeluje s srednjimi in osnovnimi šolami z namenom preprečevanja in omejevanja uporabe tobačnih izdelkov, alkohola ter drog. Program intenzivno obravnava bolj pereča področja zasvojenosti pri mladih ter njene vzroke. Udeležence programa spodbuja preko aktivne udeležbe, izdelave konkretnih materialov in vse faze utemelji na metodi 'learning by doing' – učenje z delom.

Na marčevskem srečanju so se dijaki posvetili še zadnjim detajlom nastopa, ki ga bodo opravili v okviru redne prakse. Ogledali so si različne primere dela z otroki in analizirali pozitivne in negativne vidike. Razmišljali so, kako pridobljena spoznanja uporabiti pri svojem nastopu. Nazadnje so dijaki v dvojicah povadili svoj nastop in tako pridobili izkušnje in veščine javnega nastopanja, s čimer bodo mlajšim od sebe uspešno in zanimivo predstavili zdrave življenjske odločitve.

Naj zaključimo prispevek z izjavo izvajalke delavnic Špele Godnič, dipl. soc. delavke, ki pravi takole: "Želimo si, da bi s svojim delom in zgledom pozitivno vplivali na mlade in prispevali k temu, da bi se bili pripravljeni postaviti za svoje zdravje. Želimo si motiviranih mladih, ki bodo izbrali in živeli zdravo življenje."

Program 'Izberi zdravo življenje!' (Program varovanja in krepitev zdravja otrok in mladostnikov) sofinancira: Ministrstvo za zdravje Republike Slovenije, Mestna občina Ljubljana – Četrtna skupnost Bežigrad, Zavod IZRIIS, MKS, Klinika Pet Vet Ljubljana, Eranova, ŽLŠ, zasebni donatorji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 202
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.