Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Dvajset let obujene šagre sv. Mihaela v ......


LOKALNE SKUPNOSTI, VERSKE

| |
02.09.2014      11:10
A A

Dvajset let obujene šagre sv. Mihaela v Kamnjah


Sliši se lepo, a kaj ko praznovanj v resnici ni bilo 20. Še sami ne vemo, koliko jih je bilo. Praznovanje se je vsa leta odvijalo zadnji vikend v septembru ali pa prvi v oktobru. In takrat je vreme še posebej muhasto.


Deli:

Nekajkrat je že ves teden prej deževalo, šagro smo že odpisali, potem pa je v nedeljo zjutraj posijalo sonce in prizadevni organizatorji so uspeli do večera pripravit prizorišče. Včasih je bil vroč in sončen teden, v nedeljo popoldan pa so se od Gorice prignali oblaki in deževalo je kot za stavo. Pa je vse skupaj odpadlo oz. odteklo. Ja, mnogo smešnih ali pa žalostnih dogodkov nas spominja na ta leta. Pri nas se je zvrstilo veliko glasbenih skupin. Največkrat so nas zabavali Kalamari, pa tudi Slapovi so nam lepšali prireditev. Največ obiskovalcev smo imeli tista leta, ko smo organizirali rally iz Potoč v Kamnje. Pa kolesarski vzpon. Tekmovanje v streljanju z zračno puško. In seveda tradicionalne igre, kot je met kamna in žaganje hloda s 'šajonom'. V tistih letih, še posebej na začetku, smo bili v delo vpreženi skoraj vsi krajani. Organizacija nas je povezovala in po uspešno izvedeni prireditvi nas je čakal skupni piknik, kjer smo analizirali opravljeno delo in se že dogovarjali za naslednje leto. Na žalost pa se časi spreminjajo, vsak ima svoje probleme, tudi na vasi ni več toliko druženja kot včasih.

Zato nas posebej veseli, da so k letošnji organizaciji šagre pristopili mladi. Določili so, da bo šagra v nedeljo, 28. septembra. Že v soboto popoldan se bo na igrišču (v primeru slabega vremena pa v dvorani bivše OŠ) odvijal otroški živ-žav, na katerega so povabljeni tudi otroci iz sosednjih vasi. Nadaljevalo se bo s športnim druženjem krajanov. Mladi se bodo pomerili v različnih športih, starejši pa bomo navijali in ta večer izkoristili za klepet …mogoče z nekom, ki ga že dolgo nismo srečali. V nedeljo dopoldan bo sv. maša, popoldanski program pa se bo začel ob 15-ih. Tradicionalni met kamna in žaganje, razstava domačih dobrot, razstava starodobnikov in seveda ples ob zvokih ansambla Hram. Pa še kaj si bo naša mladina gotovo izmislila. Starejši pa jim bomo po svojih močeh pomagali.

Ostane nam samo še želja, da bi bilo po dolgem času tisti vikend lepo vreme.

M. Č.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.