Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Drugič po krožni poti skozi zaselke


LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU

| |
23.05.2013      9:18
A A

Drugič po krožni poti skozi zaselke


Lani smo poskusili prvič. Ker je bila pot zanimiva in druženje krajanov prijetno, smo na zaključku lanskega pohoda sklenili, da čez leto dni pohod ponovimo. Kot datum pohoda smo si izbrali prvo nedeljo po 1. maju. Namen pohoda, ki ga organizira planinska sekcija Kamnje, je predvsem druženje krajanov in obisk vseh zaselkov v krajevni skupnosti ter ohranitev poti in stez, ki so zaselke povezovale.


Deli:

Prijetno razpoložena druščina sedemindvajsetih pohodnikov se je zbrala pod mogočnim hrastom na začetku Kamenj. Po pozdravu in krajšem opisu poti smo krenili skozi Novo naselje mimo spomenika na Hrib in naprej do zaselka Poki, po Zamahu v Pirjevče in naprej na Grac, k spomeniku 13. 10. 1944 ustreljenim petim domačinom.

Prvi počitek smo imeli v lepem, a žal zapuščenem zaselku Nadliški. Čez Zdešče smo se nato spustili na Kukanje, kjer so nas na vrhu lepo sprejeli domačini. Žal smo morali prijetno druženje skrajšati, saj so nam z juga grozili temni oblaki. V Potočah smo že bili deležni prvih dežnih kapelj, kar nas je prisililo, da smo pot skozi Potoče nekoliko skrajšali in jo mahnili skozi Zakikano na Brdce in od tu čez Bojišče proti Kamnjam. Dežne kaplje so postajale vedno gostejše in na igrišču nameravan zaključek pohoda smo prestavili v dvorano domače šole.

Po skoraj osem kilometrov dolgem pohodu smo se prijetno utrujeni posedli za mize, na katerih so se znašle dobrote iz nahrbtnikov. V pogovorih so nam nekateri udeleženci malo sramežljivo priznali, da so po nekaterih stezah hodili prvič, pa tudi to, da nekaj zaselkov do sedaj niso poznali. Preden smo se razšli, smo si obljubili, da se naslednje leto spet dobimo na pohodu, ter da povabimo še sosede in prijatelje.

S pohodom smo tudi želeli predstaviti našo krajevno skupnost novim – priseljenim članom, ki so si naš kraj izbrali za kraj svojega bivanja. Kljub temu, da smo jih lepo povabili na pohod, pa je bil odziv dokaj pičel. Morda bo drugo leto bolje.

 

Jože Vodopivec, foto Denis Šušmelj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.