Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
8°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zvoki čembala in violine v Žapužah


DOGODKI, UMETNOST

| |
28.10.2015      15:15
A A

Zvoki čembala in violine v Žapužah


V soboto,10. oktobra, sta se v cerkvi sv. Martina v Žapužah predstavili čembalistka Marinka Brecelj in njena hčerka Alenka z violino.


Deli:

Najprej je bila v cerkvi maša za vse pokojne Breclje iz Žapuž  - sorodnike nastopajočih. V istem okolju sta nastopali že pred dvema letoma, vendar takrat je Marinka igrala na elektronski klavir, ker je bilo za čembalo še prehladno vreme. Obe živita na Dunaju, kjer Marinka koncertira s čembalom ter poučuje igranje klavirja. Alenka se je letos vpisala na študij violine na univerzi. Tokrat sta s nežnimi zvoki obeh instrumentov prepotovali večji del Evrope. Med drugimi sta zaigrali skladbe mojstrov: J. Philippe RAMEAU, Henry PURCELL, J. Sebastian BACH, Domenico SCARLATTI, ArcangeloCORELLI.

Poslušalci, ki so prišli tudi iz zamejstva, so z zanimanjem spremljali razgiban koncert. Marinka, s svojimi 25 – letnimi izkušnjami na čembalu je znala pričarat razne zvoke iz živalskega sveta. Alenka je dokazala, da dobro obvlada violino in bo lahko pred njo še lepa kariera.

Po koncertu je še dolgo odmevalo po cerkvi. Poslušalci so se spremenili v gledalce, ki so hoteli od blizu videti zanimiv instrument, ki ga ne vidiš na običajnih nastopih. Prilika je bila zopet za srečanje sorodnikov, ki so se zbrali zopet skupaj po smrti staršev v zadnjem letu.

S šopkom domačega cvetja, ki so ga nabrali člani društva DEŠK, smo se jima zahvalili in jima zaželeli, da bi se še kdaj slišali.

Aleš Brecelj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.