Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

delno oblačno
Danes bo zmerno, ponekod tudi pretežno oblačno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 13 °C.
0°C | 13°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
7°C | 13°C
petek, 24.11.2017
5°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ZBORNIK '100 LET OD ZAČETKA PRVE SVETOVNE ......


KULTURA, DOGODKI

| |
10.12.2015      20:17
A A

ZBORNIK '100 LET OD ZAČETKA PRVE SVETOVNE VOJNE'


Lavričeva knjižnica Ajdovščina vas v petek, 11. decembra ob 18.30, vabi na predstavitev zbornika»100 LET OD ZAČETKA PRVE SVETOVNE VOJNE«, ki je rezultat dela članov Študijskega krožka pri Ljudski univerzi Ajdovščina pod vodstvom mentorice, zgodovinarke PETRE TROŠT.


Deli:
»Leta 2014 smo se spominjali stote obletnice pričetka prve svetovne vojne – vojne, ki je zaznamovala Vipavsko dolino. Številni možje so odšli na bojna polja, nekateri se niso vrnili. Za njimi so ostale vdove, nepreskrbljeni otroci. Poleg tega je bila Vipavska dolina v neposrednem zaledju krvave Soške fronte, kar je v naše kraje pripeljalo takšno množico vojaštva, kot ga vipavski človek najverjetneje ni videl vse od bitke pri Mrzli reki,« v uvodu zbornika zapiše urednica in mentorica študijskega krožka Petra Trošt.
V zborniku so zbrani prispevki članov krožka, ki jih je spoznavanje preteklosti tako pritegnilo, da so teme njihovih prispevkov prešle okvire dogajanj v letih 1914–1918. Na terenu so dokumentirali tudi današnje stanje objektov in lokacij, ki jih opisujejo v svojih prispevkih.
Zbornik pokaže, kaj lahko nastane, ko se združijo ljudje različnih generacij, ki jih povezujejo skupni interesi in cilji, takrat namreč učenje v skupnosti preraste v znanje za skupnost.
Zbornik je izdala Ljudska univerza Ajdovščina.
Vabljeni!
Lavričeva knjižnica Ajdovščina


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.