Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
10°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Polona in David razstavljata v Kranju


KULTURA

| |
29.05.2014      17:20
A A

Polona in David razstavljata v Kranju


V zavarovalnici Triglav, d.d., Območni enoti Kranj je bila v četrtek, 22. maja, odprta razstava slik Davida Lična in Polone Kunaver Ličen


Deli:

Likovna kritičarka umetnostna zgodovinarka Ina Širca je v likovni kritiki poudarila, da sta Polona in David prepoznaven ustvarjalni tandem, ki posamično in skupno oblikujeta ustvarjalni opus, njuno delovanje bistveno plemeniti življenje, tako v domačem okolju Ajdovščine kot v širšem okolju, umetnosti željne publike.

Avtorja motive z lahkoto preseljujeta tako iz grafike ali ilustracije v slikarski medij platna ter celo na objekte kot so pogrinjek, zalivanka, trofeja, ura, glasbeni instrument, kot tudi kos pohištva.

David se še posebej ukvarja z vprašanjem ustvarjanja prostora, iluzije slike v sliki, prostora v prostoru. Gre za radovedno igrivost in kolorizem spodbudnega razpoloženja, gre za mehkobe in prelivnosti, ki jih je mogoče ustvariti s čopičem.

Polona se v slednjem razlikuje, njen realizem je sladko trpek izpeljan iz grafičnega ustvarjanja in črtne risbe. Zaradi gostobesedne pripovedi veliko platno učinkuje kot ravnokar tiskana površina mnogih grafičnih plošč, ki jih je avtorica sestavila v nov likovni ansambel. Pri obeh avtorjih so motivi kot glasbena zvenenja in kot odmev pravljičnega sveta. Razstava bo odprta do 30 .junija 2014.

Niko Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.