Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 17°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Naši zbori pojo


KULTURA

| |
30.01.2013      13:10
A A

Naši zbori pojo


Tudi v teh kriznih časih pesem še vedno združuje, bi lahko rekli po že 16. izvedbi revije pevskih zborov občin Ajovščina in Vipava. 19. in 20. januarja se je številnemu občinstvu predstavilo kar 16 zborov iz obeh občin.


Lovski pevski zbor Zlatorog na reviji v Vipavi - foto Nevenka Vidmar
Lovski pevski zbor Zlatorog na reviji v Vipavi - foto Nevenka Vidmar
Deli:

Na prvi reviji so se v kulturnem domu v Vipavi predstavili Lovski pevski zbor Zlatorog,  ŽePZ Večernica Ajdovščina, Fantje s´pod velba, MePZ Primorje Ajdovščina, MoPZ Napev Batuje, Oktet Castrum Ajdovščina, MePZ Stanko Premrl Podnanos in KZ Ipavska Vipava.

Drugi dan v Dvorani 1. slovenske vlade v Ajdovščini pa še MoPZ Vinograd Vrtovin, MoPZ J. Svetokriški Vipavski Križ, VS Grlica Budanje, Oktet Sotočje Črniče, Vokalna skupina  Šumljak Budanje, MePZ Duri Col, DePZ Plejade In MoPZ Srečko Kosovel Ajdovščina.

Za marsikateri zbor je to prvi resnejši nastop v pevski sezoni, ki se po navadi začne v septembru mesecu, zato se tudi z vso resnostjo pripravijo na to revijo, kjer se poskušajo predstaviti v čim boljši luči. Tako se iz leta v leto čuti napredek in zavzeto delo pri prav vseh sestavih. Lahko celo rečemo, da je ta revija po kvaliteti prekaša prav vse revije, ki se zvrstijo v okviru Primorske poje. Prav zato je tudi številno občinstvo v obeh popoldnevih vse nastopajoče pospremilo z odobravanjem in močnimi spontanimi aplavzi.

Vsako leto revijo spremlja tudi strokovni sodelavec, ki zbore spremlja po strokovni plati in se po vsaki reviji tudi pogovori z umetniškimi vodji zborov, poda pa tudi pismeno oceno za vsak zbor. Drugo leto zapored je revijo spremljala in strokovno ocenjevala Maja Cilenšek, ki je bila nad napredkom posameznih zborov navdušena, prav to je tudi razlog, da se zelo rada udeleži naše revije.

Kaj naj napišemo za konec? Vsem zborom želimo veliko dobre volje in vztrajnosti na vajah, čim več uspešnih nastopov tudi v bodoče. Srečamo se zopet avgusta na prireditvi 'Kultura pod modrim nebom'. Do takrat pa čim več ustvarjalnosti in srečno.

MaK

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
25.10.2017 | Ostalo
PREDAVANJE: Zdravje skozi življenjska obdobja
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Demenca, kako jo prepoznati in kje poiskati pomoč?«
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Ženske za znanost

Bodite prvi pri oddaji mnenja.