Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

'Ljubezen po slovensko'


KULTURA

| |
12.11.2014      10:07
A A

'Ljubezen po slovensko'


Šolsko leto 2014/2015 se je v programu Projektno učenje za mlajše odrasle – PUM začelo na dinamičen način. Dvajset udeležencev si je že na samem začetku zastavilo veliko ambicioznih ciljev. Udeleženci pod vodstvom mentorjev veliko časa posvečajo učenju in opravljanju izpitov, tisti, ki že imajo poklic, pa intenzivno iščejo zaposlitev.


Branje besedila in piljenje dialogov
Branje besedila in piljenje dialogov
Deli:

Tudi v letošnjem šolskem letu nam pri delu pomagajo prostovoljci, ki s svojimi znanji in izkušnjami pripomorejo k večji učinkovitosti programa. Njihova pomoč pa je nepogrešljiva tudi pri izvajanju izbirnih projektov. Letos nadaljujemo z izbirnim projektom Združujem in ločujem, v okviru katerega smo v preteklem šolskem letu veliko spoznali glede recikliranja in varovanja okolja. Vsak teden izvajamo interesne delavnice na temo ekologije, naučili smo se, kako reciklirati različne materiale in jih koristno uporabiti za druge namene. Iz starih palet smo naredili kavč, iz starega jeans blaga izdelali nakit ... S tem projektom nadaljujemo tudi v tem šolskem letu.

Letošnja skupina udeležencev je izredno pestra in zanimiva, različni karakterji, različne želje in interesi ljudi pripomorejo, da je v programu vedno zabavno. Povezovanje sproščenosti in strokovnosti pripomore k večji učinkovitosti programa pri doseganju ciljev. Tako kot v šoli tudi na PUM-u nastajajo nova prijateljstva, simpatije, iz katerih se nemalokrat razvije tudi ljubezen.

In prav to – simpatija, je privedla do zanimivih zamisli za nov izbirni projekt. Odločili smo se, da pripravimo gledališko predstavo na temo ljubezni, vendar ne brez PUM-ovskega pridiha. Po idejni zasnovi in scenariju  udeležencev PUM-a smo začeli z gnetenjem dialogov, v katerih smo se dotaknili tipičnih stereotipov in predsodkov, ki vladajo v  družbi … nastala je komedija, polna zapletov, v katerih se prepletajo usode likov, ki karikirajo današnje tajkune, prelestne dame, spletkarske lepotice, marginalne osebe, zavistne situacije, iskanje življenjskih poti, odnose otroci – starši, mož – žena ter zaplete v poslovnem svetu … rdeča nit pa je ljubezen, ki kot vedno premosti vse ovire.

Odlomek iz scene v parku, kjer se spoznata in zaljubita fant iz bosanske družine, Meho Bosković - Bosko, in prijetno, marljivo dekle, Lepa Vida, iz slovenske družine tajkuna Čuk Noris Novaka. Med njima takoj preskoči iskrica naklonjenosti in Bosko jo povabi na zmenek:

Bosko: »Bi šla ti z mano na en hot dog?«

Lepa Vida: »Hm, žal sem vegetarijanka, hrenovk ne maram.«

Bosko: »Kaj pa ene čevape ili pleskavicu?«

Lepa Vida: »To bi pa šlo!«

Bosko je popolnoma zaslepljen od lepote Lepe Vide, a na poti njune nežne ljubezni je kar nekaj ovir, zato skupaj pripravita načrt, s katerim se njuna zgodba srečno izteče.


Premiera komedije »LJUBEZEN PO SLOVENSKO« se bo zgodila  v petek, 12. 12. 2014, ob 18.00 uri v dvorani Prve slovenske vlade v Ajdovščini.

Vabljeni vsi mladi, starši, sorodniki, učitelji, ki lahko mlade spodbudite k vključitvi v program PUM, saj bomo v letu 2015 povabili nove udeležence.

Pridite in nasmejte se z nami! Vstop  prost.


Program PUM je za udeležence brezplačen, saj ga sofinancira Zavod RS za zaposlovanje iz EU - Socialnega evropskega  sklada.

Nives Derman, Anja Jamšek Furlan

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.