Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Izzvenele so Jesenske serenade


KULTURA

| |
01.10.2013      17:02
A A

Izzvenele so Jesenske serenade


Leto je naokrog, mine september in v organizaciji ZKD Ajdovščina in Glasbene mladine ljubljanske izzvenijo Jesenske serenade v Pilonovi galeriji in grajski kleti v Vipavskem Križu.


Deli:
Tudi letos smo ljubiteljem glasbe ponudili štiri koncerte odličnih mladih glasbenikov. V Pilonovi galeriji se nam je na mojstrskem harmoniju predstavil Tomaž Sevšek, mojster črno belih tipk, z glasbo od pozne renesanse do glasbene avantgarde 20. stoletja. V drugem večeru pa Kvartet Hymnia, sestavljen iz dveh kljunastih flavt, čembala in baročne lutnje. Oba koncerta je z izbrano besedo povezovala igralka Tina Uršič. Vrhunske mlade glasbenike je z aplavzom nagradilo res skromno število poslušalcev, tako da se vedno znova sprašujemo o smislu ponujenega glasbenega dogajanja v mestu, če vse ostaja brez odziva predvsem tistih, ki bi po svojem poslanstvu morali prisluhniti (učenci in učitelji glasbene šole) …

Glasbena večera, ki sta se odvila v grajski kleti v Vipavskem Križu, sta bila veliko bolje obiskana, res pa sta bila tudi glasbena sestava, ki sta se nam predstavila, taka, da sta pritegnila več občinstva, čeprav se tudi tu ne moremo preveč hvaliti. Odlična mešana pevska zasedba Ingenium Ensemble, ki jo sestavlja šest mladih a prekaljenih pevcev z namenom poustvarjati klasične in moderne stvaritve, je naravnost navdušila občinstvo, tako z glasovi kot interpretativnostjo podajanja izbranih skladb. Tudi skupina Same babe, ki se nam je v Vipavskem Križu predstavila na zadnjem koncertu letošnjih Jesenskih serenad, je prepričala občinstvo, predvsem s svojim drugačnim podajanjem uglasbene poezije priznanih slovenskih pesnikov Menarta, Koviča in Milčinskega, kot tudi avtorskih besedil Vikija Babe in predelav ljudskih pesmi. Oba večera v Vipavskem Križu, je iskrivo povezoval igralec Dejan Pevčević, poslušalci pa so si lahko zadovoljni, glasbeno izpopolnjeni zaželeli zgolj čim več takih glasbenih dogodkov. Mi pa dodajamo: »Res je, ko bi le bili vsaj spodobno obiskani!«

Marjan Krpan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.